Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав ще два апарати ШВЛ медикам Маріуполя

12.10.2020

Маріупольський перинатальний центр отримав два сучасних апарати штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії Метінвест.

– З лютого 2020 року Фонд Ріната Ахметова забезпечує лікарів, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом, найнеобхіднішим. Державним лікарням передано більше 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту, також 320 тисяч експрес-тестів. Ключовим елементом допомоги країні в рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Більш ніж 140 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова надійшли в опорні державні лікарні в 12 регіонах країни. Перші з них передані ще в березні 2020 року, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

За словами в.о. директора з персоналу Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Групи Метінвест Олени Кондалової, коли Україна опинилася перед загрозою пандемії, державна система охорони здоров'я була абсолютно не готова до нового виклику.

– Не вистачало обладнання для надання допомоги хворим з ускладненнями від коронавірусу, а також засобів захисту для медиків і експрес-тестів. Першим на допомогу країні прийшов Рінат Ахметов. Ще в лютому він виділив 300 мільйонів гривень на допомогу країні в боротьбі з COVID-19. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України. Маріуполю вже передано Фондом вісім висококласних апаратів ШВЛ. Також медустановам міста передали понад двадцять тисяч експрес-тестів, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатор проб в комплекті з тест-системою і боксом біобезпеки. А також інше обладнання, необхідне для проведення високоточних аналізів, – пояснила Олена Кондалова.

Директор перинатального центру Костянтин Комлєв подякував за допомогу:

– Весь персонал центру з величезною вдячністю приймає ці апарати експертного класу. Вони будуть встановлені у відділенні, яке організовано для надання допомоги хворим на коронавірус вагітним і породіллям. Складно переоцінити допомогу Фонду Ріната Ахметова, адже ці два апарати дійсно потрібні перинатальному центру, – сказав Костянтин Комлєв.

До його слів приєдналася заступник міського голови Маріуполя Ксенія Сухова:

– Це дійсно дуже своєчасна і важлива допомога в боротьбі з пандемією. Хочу подякувати Фонд Ріната Ахметова за постійну і системну підтримку. Ми це дуже яскраво відчуваємо. Без неї медики не змогли б надавати настільки кваліфіковану допомогу.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні.

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3