Будь господинею свого здоров’я. Блог Степана Сича
Цього тижня в Україні та світі проходять Дні боротьби з раком молочної залози. У масштабах планети це форма онкології серед жінок, яка трапляється найчастіше. За статистикою, у групі ризику – кожна восьма жінка. Водночас у 5–10% випадків захворювання може передаватися у спадок.
У нашій країні це також один із найпоширеніших видів онкології. Хвороба підступна подвійно, тому що загрожує не лише фізичному, а й психічному здоров’ю жінки. Довго ця тема не виносилася на широке обговорення, тому сам діагноз часто супроводжувався численними стереотипами та домислами, які зі свого боку посилюють і без того важкий стрес. І тільки останніми роками про проблему почали говорити відкрито. Чималу роль у цьому відіграв і Фонд Ріната Ахметова, який розпочав ряд проєктів, програм і соціальних кампаній із профілактики раку молочної залози.
То що ж робити, аби убезпечити себе? Запорука успішної боротьби з хворобою – її рання діагностика. Тому насамперед кожній жінці потрібно бути уважною до себе та свого організму. Ось кілька першочергових симптомів, після виявлення яких потрібно негайно звернутися до лікаря:
- ущільнення в молочній залозі;
- болі в грудях;
- виділення;
- хворобливий вигляд шкіри;
- набряк молочної залози.
Крім того, онколог-мамолог Національного інституту раку Андрій Ляшенко рекомендує кожній жінці щороку проходити УЗД молочних залоз, а з 50-річного віку – двічі на рік обов’язкове таке дослідження.
«Якщо у вас виявили рак молочної залози, не треба впадати у відчай. Він успішно піддається лікуванню. Головне – ми не можемо замість вас пройти обстеження. Саме ви – господиня свого здоров’я. Зробіть діагностику! Захистіть своє життя», – каже фахівець.