Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Боротьба з COVID-19 в Україні: уже рік Фонд Ріната Ахметова допомагає країні впоратися з коронавірусом

22.02.2021

Рік тому в санаторій в Нових Санжарах (Полтавська область) заселили 105 українців та іноземців, евакуйованих з китайського Уханю. Міста, де знайшли невідомий раніше вірус – COVID-19. Люди, яких розмістили в санаторії на 14-денну ізоляцію, були пригнічені та налякані. Не тільки вірусом, але й агресивною реакцією місцевих жителів, які намагалися атакувати їхній автобус, щоб не допустити його в Нові Санжари.

– Нам було страшно. Нас закидали камінням і ображали, – розповідала журналістам одна з тих, хто перебував в автобусі.

Щоб підтримати евакуйованих, Фонд Ріната Ахметова відправив у Нові Санжари вантажівку з гуманітарною допомогою. Вона прибула до місця призначення 22 лютого 2020 року.

– Фонд доставив для всіх, хто знаходився в обсервації, «набори турботи». З теплими пледами, одягом, предметами гігієни та іграми для дітей. Щоб люди відчували, що вони не залишилися один на один з бідою, – каже Ірина Блажан, директорка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова.

Фонд також організував для евакуйованих з Уханю та їхніх родичів лінію психологічної допомоги. Допомога Ріната Ахметова зворушила людей. У соціальних мережах вони гаряче дякували Фонду за підтримку.

– По суті, саме з відправлення гуманітарного вантажу в Нові Санжари і почався проєкт Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні». Рінат Ахметов прийняв рішення виділити на боротьбу з пандемією 300 мільйонів гривень. Він об'єднав ресурси благодійного Фонду, ФК «Шахтар» і бізнесів SCM для допомоги державним лікарням. Почалася велика і системна робота в тісній координації з Міністерством охорони здоров'я. Ми отримали перелік головних медичних потреб і вийшли на міжнародні ринки медичного обладнання. Крім того, наші представники були інтегровані в роботу антикризових штабів по всій країні. Це допомогло визначати больові точки в забезпеченні лікарень і враховувати їх при плануванні поставок обладнання та витратних матеріалів, яких потребували медики, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

За кожен апарат ШВЛ, за кожен кисневий концентратор, за кожну коробку тестів Фонду Ріната Ахметова доводилося конкурувати з десятками інших покупців, серед яких були цілі держави.

– Це була жорстока конкуренція. Але ми змогли закупити і передати в опорні лікарні всіх регіонів України 155 кисневих концентраторів, 337 тисяч експрес-тестів, більше 200 тисяч засобів індивідуального захисту і витратних матеріалів. Ключовим елементом допомоги Фонду стали 207 апаратів ШВЛ – це найбільша поставка подібного обладнання в Україні за час пандемії. Загалом допомогу Фонду отримали 505 медустанов в 203 населених пунктах. Проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» став найбільшою, масштабною і системною приватною ініціативою, яка спрямована на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. Співпраця бізнесу з владою під час епідемії дала час державі адаптуватися до безпрецедентної ситуації та направити необхідні ресурси туди, де це було потрібно найбільше, – додає Наталія Ємченко.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, в рамках цієї програми був реалізований проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів з найсучаснішим обладнанням.

Проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» – це не тільки устаткування і витратні матеріали для державних лікарень. Це і соціальні акції, і освітні проєкти для лікарів, школярів і вчителів. Медиків Фонд у співпраці з МОЗ навчав роботі на апаратах ШВЛ, розповідав під час вебінарів про останні методи в лікуванні COVID-19. Учасниками конференцій стали понад 2000 лікарів з усієї країни. Відеопроєкт «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легенів» допоміг лікарям відділень інтенсивної терапії освоїти апарати ШВЛ, які в лікарні поставляв Фонд Ріната Ахметова.

Для вчителів Фонд у партнерстві з Мінцифри випустив серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Він допоміг педагогам адаптуватися до дистанційної освіти.

Для дітей, переведених на онлайн-навчання, було розпочато серіал «Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту». Ведучими проєкту стали гравці футбольного клубу «Шахтар» і національної збірної України Андрій Пятов і Сергій Кривцов, які мотивували дітей займатися спортом в домашніх умовах і показували, які вправи найбільш корисні.

У 2021 році проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» триває.