Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Більше 1 100 українських лікарів отримали нові знання завдяки Фонду Ріната Ахметова

10.10.2020

Фонд Ріната Ахметова у співпраці з МОЗ та Асоціацією анестезіологів провів II онлайн-конференцію для лікарів, що працюють з апаратами штучної вентиляції легенів.

Цього разу головною темою тригодинного вебінару стали нові виклики для української сфери охорони здоров'я, які спричинила епідемія COVID-19. А також шляхи їх вирішення, один з яких - застосування апаратів штучної вентиляції легенів.

- Коли Україна опинилася перед загрозою пандемії, державна система охорони здоров'я була абсолютно не готова до нового виклику. Не вистачало обладнання для надання допомоги хворим з ускладненнями від коронавирусу - сучасних апаратів ШВЛ, аналізаторів проб, а також засобів захисту для медиків і експрес-тестів. Першим на допомогу країні прийшов Рінат Ахметов. Для ефективної роботи Фондом було створено проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов - Порятунок життів». Проєкт не має аналогів в країні. Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам в боротьбі з коронавірусом. Ключовим елементом допомоги країні в рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Адже саме апаратів ШВЛ українська медицина потребувала найбільше, - розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

За її словами, понад 140 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова вже надійшли в опорні державні лікарні в 12 регіонах країни. І конференція, в тому числі, покликана допомогти лікарям якомога швидше освоїти нову техніку.

- Україна, як і весь світ, бореться з коронавірусом вже більш ніж півроку. Ситуація, як і раніше, залишається надзвичайною і критичною. І посто зараз ми спостерігаємо так звану другу хвилю. Подолати новий виклик ми можемо тільки разом. Це вже другий вебінар, який Фонд проводить для лікарів, що працюють з апаратами штучної вентиляції легенів. Ми отримали масу позитивних відгуків від учасників і зрозуміли, що існує великий запит від лікарів на проведення нових семінарів. Друга конференція - продовження великого освітнього проєкту для лікарів, - зазначила Юлія Єршова, директор Департаменту комунікацій Фонду.

Учасники конференції констатували, що кількість хворих на коронавірус збільшується по всій країні. Як розповів президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров, часто люди самі у цьому винні.

 - Одна з причин - небажання багатьох українців дотримуватися елементарних рекомендацій: дотримуватися соціальну дистанцію, носити маски в громадських місцях. Стримування епідемії залежить від кожного з нас і це потрібно розуміти кожному. Стрімко зростаюча кількість хворих на коронавірус може привести до колапсу системи охорони здоров'я, - пояснив Сергій Дубров.

Тому провідні експерти МОЗ поділилися найбільш актуальними світовими стандартами по лікуванню коронавируса. Окрему увагу учасники конференції приділили ролі апаратів штучної вентиляції легенів. На думку експертів, на сьогоднішній день найбільш ефективний метод неінвазивної вентиляції. Тобто без інтубації трахеї. Також Сергій Дубров озвучив основні критерії перекладу пацієнта з коронавірусів на штучну вентиляцію легенів, розроблені МОЗ України.

Експерти відзначили, що для лікування хворих з коронавірусом ефективно комбіноване застосування апаратів ШВЛ і медикаментозної терапії.

- У пресі та інтернеті зустрічаю інформацію, що українським лікарям потрібні апарати ЕКМО для насичення крові киснем, а не ШВЛ. Це нонсенс, тому що навіть при переводі пацієнта на ЕКМО він все одно продовжує потребувати протективної штучної вентиляції легенів, - додав доктор медичних наук, професор, ректор Національного медуніверситету ім. О. Богомольця Юрій Кучин.

Учасниками II онлайн-конференції стали понад 1100 лікарів з усіх регіонів України. Перший вебінар для лікарів-анестезіологів та персоналу відділень інтенсивної терапії опорних державних лікарень був проведений Фондом Ріната Ахметова в травні 2020 року. У ньому взяло участь понад 800 медиків з усієї України. За їх словами, це унікальна можливість обмінятися досвідом.

- Велике спасибі за проведення онлайн-навчання, завдяки якому вдалося отримати багато цінної і корисної для нашої роботи інформації. Я отримала нові знання і перейняла досвід кращих фахівців України, - каже лікар Мирноградської інфекційної лікарні Юлія Токар.

- Штучна вентиляція легенів для важких пацієнтів найчастіше є останнім шансом на одужання, тому знання всіх тонкощів і особливостей респіраторної підтримки пацієнта дозволяють надавати максимально ефективну допомогу. Дякую за цей семінар, - зазначила ще одна учасниця вебінару, лікарка з Дніпра Ксенія Дубовик.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3