Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

З ПІДЛІТКАМИ ПРОСТІШЕ: 5 ПРИЧИН ДО УСИНОВЛЕННЯ ДОРОСЛОЇ ДИТИНИ


 

У нашому суспільстві існують різні міфи щодо усиновлення дітей. Один із них, що від підлітка можна чекати лише самих проблем. Проте насправді з усиновленими підлітками набагато легше знайти контакт, на відміну від малюків. 

Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» підготували 5 аргументів чому з усиновленими дітьми підліткового віку простіше знайти контакт. 

Авжеж, усі хочуть маленьких дітей, з якими нібито легше. Проте і в малюків є різні характерні особливості. А діти старшого віку роками живуть до випуску у школах-інтернатах, з кожним роком втрачаючи надію на влаштування у сім’ю. 

Проте все ж, чому б не усиновити підлітка? Адже це вже майже сформована людина з власними думками, відчуттями, переживаннями. Яка, між іншим, може прямо висловити усе, що в неї всередині. 

Ми підготували п’ять аргументів, які переконають кандидатів в усиновлювачі спробувати усиновлення підлітка. 

1. Це вже не малюк. 

Підліток (навіть попри сором’язливість) рано чи пізно все одно скаже, що йому не подобається. Це вже майже доросла людина, яка зможе дати вам відповідь на чітке запитання. Тим паче, якщо вам кудись потрібно відлучитися, ви зможете його залишити на деякий час, знаючи. Що він сам про себе подбає. Хорошим знаком є, якщо у вас виявляться спільні інтереси. Ви можете разом цікаво проводити дозвілля: спорт, секції, виставки, лекції, подорожі тощо.  

2. Усиновити підлітка можна самому. 

Це дитина, яка за пару років піде у доросле життя. Найбільша проблема для неї є відсутність підтримки та соціального досвіду. Цьому легко навчити, спілкуючись та практикуючись у соціальній взаємодії. Це не маленька дитина, за якою треба постійне око та око. Якщо ви встановите чіткі правила своєї мікросім’ї та розподілите обов’язки між собою, можна легко впоратися без сторонньої допомоги. 

3. Підлітка вам вже не «перепрошити». 

У такої дитини вже є певний соціальний досвід, що дещо скупий та обмежений комунікацією в межах інституції. Проте психологічні якості уже сформовані, а отже ви не зможете з дитини. Що тягнеться до науки, зробити майстра спорту, чи навпаки. Важливо відчути, що дитині цікаво, і підтримувати її у цьому напрямку. Якщо підліток не зацікавлений ні в чому, допоможіть йому себе знайти. Головне, не «клеїти», а направляти.  

4. Спілкування з підлітком розширює кругозір. 

Якщо у вас вдома підліток, ви знаєте усі новинки сьогодення. Діти дуже легко сприймають нові знання, слідкують за модою, орієнтуються у сучасних реаліях. Зробіть з цього метод щ однієї вашої взаємодії! Вчіться з ними! Якщо чогось не розумієте, не бійтеся питати в них, а також в інших, хто орієнтується в питанні. Виховуйте, навчаючись.  

5. Підліток «відзеркалить» ваші недоліки. 

Якраз у підлітковому віці відбувається самоствердження, визнання себе, як особистості. Страшна помилка, це намагатися у чомусь пристидити дитину. Це викличе лише її роздратування та образу. Будьте готові, ви дізнаєтеся про свої недоліки. Проте ж можна обійтися і без конфлікту. Якщо ви частіше говоритимете «по душах». Запитуватимете поради підлітка. Діти з інтернатних закладів ті ще психологи. Вони ще у першу зустріч вас сканують. Це чудово! Підліток допоможе вам удосконалитися!  

Не слід боятися появи у своїй сім’ї дитини старшого віку, адже це всеодно дитина, якій потрібні люди, що підтримають, зрозуміють, почують!