Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Якою має бути різниця у віці між усиновителями та дитиною?

Чи можуть кандидати «після 40» претендувати на дитину будь-якого віку? Сьогодні розглянемо це питання.

30.11.2011 Кабінет Міністрів України своєю Постановою №1215 скасував для кандидатів в усиновлювачі «верхню планку» у вимогах щодо віку.

Якщо раніше різниця у віці між дитиною, яку бажають усиновити, та заявниками становила не менше п’ятнадцяти років та не більше сорока п’яти, то зараз мінімальна різниця у віці – 15 років.

Також існує практика орієнтування майбутніх усиновителів на тих дітей, які до моменту виходу батьків на пенсію (за віком) досягали 18 років. Наприклад, 55-річному кандидату можуть порадити звернути увагу на дитину від 13 років. Однак заборонити усиновити меншу дитину не зможуть.

Крім цього, під час процедури усиновлення враховуються норми Сімейного кодексу і Постанова Кабінету Міністрів України від 8.10.2008 №905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей».

Якщо стан здоров’я та інші ресурси кандидата дозволять службі у справах дітей та суду впевнитися в доцільності усиновлення малюка, він може почути позитивне рішення суду.

Нагадаємо, що усиновлення в Україні може здійснити особа, якій виповнився 21 рік.