Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ЯК НАДИХНУТИ ДИТИНУ ВИКОНУВАТИ НЕЦІКАВУ, АЛЕ ПОТРІБНУ РОБОТУ

 

Кожному у житті доводиться виконувати нудну роботу, яка здається нам покаранням. На відміну від дорослих, діти одразу відмовляються від виконання нецікавого заняття. Проте не потрібно засмучуватися, адже будь-яку рутинну справу можна зробити веселою та цікавою. Спеціалісти програми «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова вирішили поділитися з читачами декількома методами, які перетворять нудну роботу для дітлахів на розвагу. 

1. Змагайтеся!  

Ніщо так не задає темпу роботі, як змагання. Можна запропонувати дитині пограти у «Хто перший?» й актуалізувати увагу дитини на виконанні тепер вже не такої нудної роботи. Також можна ставити особисті рекорди або робити заміри, дізнаючись, який обсяг роботи виконано, поки звучала улюблена пісенька, або скільки арифметичних прикладів можна вирішити за п’ять хвилин. 

2. Можна придумати сюжетну гру 

Можна запропонувати малюку «оживити» предмети. Наприклад, збираючи у садку яблука, уявити, що кожний плід перебуває у небезпеці та кличе на допомогу. Дитина може бути їхнім рятівником, якому треба обов’язково знайти у траві яблучко та врятувати, а дорослий гратиме роль зайця, який хоче викрасти смачний фрукт. Ця весела гра обов’язково подарує хороший настрій. 

3. Поєднати улюблені справи з необхідними 

Наприклад, можна не просто дивитися кіно, а щось шити або виконувати іншу роботу, що вимагає тривалого виконання. Або коли дитина не може запам’ятати вірш, можна не зазубрювати, а наспівати. Варто шукати неординарних підходів до вирішення непосильних, як нам здається, завдань.  

4. Виконувати завдання поступово 

Малюк розкидав свої іграшки та не хоче їх збирати? Не біда. Варто робити це поступово. Кожного разу, проходячи повз звалище іграшок, можна брати п’ять речей і відносити на місце, врешті-решт, завдання ніби розчиниться у просторі та стане помітним результат. 

5. Нудно? Працюй! 

Запровадити просте правило: якщо стало нудно, треба попрацювати. І у дітей, і у дорослих буває потреба зупинитися і подумати: чим тепер зайнятися. Щоб не стояти просто так, можна в цей момент помити посуд, позбирати іграшки, навести лад у речах. Якщо дитині раптом набридло заняття і доробити його вона зараз не може та не хоче, можна занотувати це у «реєстр справ» та повернутися до його опрацювання згодом. Переключення дитячої уваги на інше допоможе уникнути негативних емоцій, які могли б виникнути під час виконання рутинної роботи. 

Врешті-решт, зменшити дитячий опір при виконанні нудного завдання можна, застосовуючи ці нехитрі методи. У майбутньому ваша дитина розумітиме, що від роботи не втечеш, та й навіщо, коли її можна полегшити та пришвидшити за допомогою нестандартного виконання.