Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

ДИТИНА-СИРОТА: ЖИТТЯ ПІСЛЯ ВТРАТИ

Пережити біль втрати неможливо. Хіба що звикнути та намагатися жити далі. Це не завжди до снаги дорослим свідомим людям. Складно уявити, що відчуває після втрати батьків дитина. Це відкрита рана, у загоєнні якої потрібна допомога і дорослих, і фахівців. 

Спеціалісти програми «Рінат Ахметов – Дітям. Сирітству – ні!» розповіли, на чому слід акцентувати увагу батькам, які виховують дитину-сироту. 

Втрата сім’ї для дитини – це серйозна травма. Іноді мозок блокує інформацію про те, що рідних вже нема. Легше вірити, що батьки живі, просто вони десь далеко. У цей момент почуття дитини блокуються. Дитина проносить цей біль крізь усе своє життя, і не переживання цієї проблеми може вибухнути у будь-який момент, а також перейти у складне психічне порушення. 

Дітей-сиріт в інтернатних закладах України досить-таки мало, але вони, на превеликий жаль, є. Цим хлопчикам та дівчаткам потрібна любов і підтримка, адже вони залишилися не лише сам на сам із життєвими проблемами, а й з болем.  

На що слід звернути увагу батькам, які виховують дитину-сироту? 

1. Сімейна терапія Дитині важливо усвідомлювати свою роль у сім’ї та відчувати свою важливість, а для цього слід працювати над встановленням та нормалізацією прив’язаності між дитиною та батьками. 

2. Соціальний загальний розвиток Почувати себе не самотнім, а нормальним. Для цього слід з дитиною цікаво проводити дозвілля, пробувати разом нові види діяльності, заняття, а також допомогти їй у пошуку друзів та товаришів, у середовищі яких їй буде комфортно. 

3. Збереження пам’яті минулого життя Без спогадів про біологічну сім’ю ніяк. Будь-то хороші чи погані взаємини з батьками, все ж вони мають право бути в дитини. Не переконуйте, просто слухайте дитину. Дозвольте їй довіритися вам та заручитися підтримкою. Також слід звернутися до психолога, фахівець підкаже алгоритм дій у вашій ситуації. 

Окремо слід зазначити важливість тілесного контакту. Частіше обіймайте дитину. Адаптаційний час складний та болісний період. Та все ж, з обіймами його пройти легше.