Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова

Роки реалізації: 2014–2020

У 2014 році для надання допомоги жителям Донбасу, які постраждали від збройного конфлікту, створена найбільша програма Фонду – Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова. До зими 2017 року Штаб працював по обидва боки лінії зіткнення. 28 лютого робота Гуманітарного Штабу Ріната Ахметова на непідконтрольній Україні території була заблокована, а пізніше заборонена. Без допомоги залишилося понад 500 000 людей.

Починаючи з 2014 року, мирні жителі в зоні конфлікту отримали близько 12,5 мільйона наборів виживання, тобто понад 134 тисячі тон продуктів. Для їх одночасного перевезення знадобилося б понад 6700 максимально завантажених фур. Вишикувані колоною, вони б розтягнулися майже на 100 кілометрів. Усього близько 3,5 мільйона людей отримали гуманітарну допомогу Фонду Ріната Ахметова.

На початку 2020 року Україна, як і весь світ, стикнулася з загрозою небачених масштабів – пандемією нового коронавірусу. Через неможливість доставляти продуктову допомогу в зв'язку з карантинними обмеженнями, заради безпеки як благоотримувачів, так і волонтерів Фонд призупинив видачу продуктових наборів.

Шість років усі ресурси Фонду були сфокусовані на допомозі мирним жителям Донбасу, які постраждали в результаті збройного конфлікту. У 2020 році Фонд розширив свою підтримку на всю країну і направив ресурси на допомогу всім без винятку мешканцям України, щоб захистити їх від загрози епідемії та дати можливість отримувати якісну медичну допомогу. Читати про проєкт Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні».