«Заради перемоги роблю все, що від мене залежить»: Джамала поділилася своєю історією з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Співачка Джамала вивезла з Києва двох маленьких дітей, коли почалися обстріли. Опинившись за кордоном, вона одразу почала виступати на світових майданчиках, аби люди дізналися правду про те, що переживає Україна.
Ранок 24 лютого був для Джамали шоком. Із дітьми 4 та 1,7 років, у молодшого з яких ще й була висока температура, вона кілька разів ходила у паркінг, який навіть не був бомбосховищем. Стало зрозуміло, що у таких умовах ночувати дітям буде дуже важко. Тож вирішили поїхати до Тернополя. Переночувавши там після складної дводобової подорожі, почули сильний вибух — обстрілювали аеропорт. Тоді родина прийняла рішення відвезти синів до сестри співачки у Стамбул.
«Чоловік довіз мене з дітьми до румунського кордону, його ми перейшли пішки, з того боку нас вже зустрічали друзі сестри. Були черги, але ми пройшли хвилин за 30. На інших кордонах люди чекали по 15-16 годин», — згадує Джамала.
Ще кілька днів її чоловік залишався на кордоні, підвозив до пункту перетину жінок і дітей, які не могли дістатися туди самотужки. Виявилося, що таких дуже багато. Пізніше він створив волонтерську організацію, яка допомагає українським бійцям. Співачка теж почала власну боротьбу.
«Я не могла просто виїхати і чекати на перемогу. Я мала робити те, що від мене залежить. Я можу співати, говорити, пояснювати людям, що таке війна», — ділиться Джамала.
Вона вирушила у подорожі по світових майданчиках, де не лише співала, а й розповідала про війну в Україні, закликала про допомогу. Вона упевнена, що на заклики відгукуються: іноземці запрошують українців до себе, волонтерять, збирають кошти для війська, лікарень, дітей, які постраждали від війни.
«Я вважаю, що кожен, хто виїхав, може щось робити: виходити на мітинги, створити волонтерську організацію, влаштувати когось по друзях. Бажаю нам скоріше зустрітися з близькими, обійняти всіх і святкувати нашу перемогу», — каже співачка. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3pJNPKb
Свою історію Джамала довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 30 000 історій.
Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом @civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001.