«Я залишив все і в Донецьку, і в Києві»: директор з футболу ФК «Шахтар» Дарійо Срна довірив свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Дарійо Срна вже втретє рятується від війни: у рідній Хорватії бої почалися, коли йому було вісім років. Директор з футболу ФК «Шахтар» добре пам’ятає, як війна прийшла у Донецьк та Київ. Наразі Срна активно допомагає переселенцям та відвідує центри, де живуть українські діти.
У 2014 році його сім’я поїхала з Донецьку восьмого травня, сам Дарійо залишив місто ще через тиждень. Невдовзі після цього почали бомбити Донецький аеропорт. Коли почалося повномасштабне вторгнення, родина була поза Україною.
«Я залишив все, що мав, і в Донецьку, і в Києві», — розповідає Срна.
Після початку великої війни Клуб розробив план щодо евакуації за кордон Футбольної академії ФК «Шахтар». Вдалося зібрати приблизно 100 дітей. Разом із тренерами та кількома мамами їх відправили групою до хорватського міста Спліт. Тоді допомогли ФК «Динамо Загреб» та колишній клуб Дарійо — «Хайдук Спліт», який прийняв групу та надав їм поле для тренувань.
Срна зазначає, що Хорватія з першого дня приймає українців, відчинивши не лише двері домівок, а й двері до своїх сердець, адже хорвати розуміють, що таке війна. На початку червня ще 60 дітей з Чернігівської області вдалося перевезти до безпечної Хорватії. Сьогодні всі ці діти тренуються, грають, перемагають. І просто живуть: купаючись, засмагаючи, радіючи життю.
«Діти — наше майбутнє. Ми намагаємося допомогти чим можемо. Це наша місія. Такий є Президент нашого футбольного клубу Рінат Ахметов. Я його знаю з 2003 року і він завжди допомагає. Це місія „Шахтаря“ та всіх компаній Президента — допомагати дітям, дорослим та Україні», — пояснює Срна.
Дарійо приїздить до «Арени Львів», де відвідує переселенців, які знайшли там прихисток. Каже, що більшість — із Донецької області. Його впізнають, дякують за підтримку. Люди згадують добрі історії, а Срна підбадьорює їх власним досвідом.
«Я пам'ятаю, що найкращий період у житті хорватів був 10-15 років після війни. Жодна війна не вічна. Ця війна теж закінчиться, а потім на українців та Україну чекає дуже гарний час. Люди вже починають жити, під бомбами та ракетами, адже треба рухатися вперед», — ділиться він.
Срна мріє про звільнення Донецька і нагадує, що Шахтар із гордістю представляє та представлятиме Донецьк та всю Україну в Лізі Чемпіонів, щоби через футбол дарувати позитивні емоції українському народу. Дивіться та слухайте його історію за посиланням bit.ly/3x0WwUf
Свою історію Дарійо Срна довірив Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 30 000 історій.
Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001