В Україні залишилося не більше 1,5 тисячі фахівців, які допомагають сім’ям з дітьми
Статистика щодо кількості дітей-сиріт від Мінсоцполітики може бути неточною. Це пов'язано зі скороченням 12 тис. соціальних працівників. Про це розповів Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба в інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня».
«Є загроза, що реальну картину ми не отримаємо через те, що у зв'язку з економією були звільнені 12 тисяч соцпрацівників, які виявляли сім'ї в СЖО (складних життєвих обставинах), надавали їм допомогу або сигналізували, що дитину потрібно рятувати — позбавляти батьків батьківських прав або забирати дитину з сім'ї. Сьогодні цих спеціалістів залишилося не більше 1,5 тис.», - зазначив він.
Інформація про зменшення кількості дітей-сиріт може бути пов’язана і з неможливістю порахувати дітей на окупованих територіях а також з тим, що за 20 років у два рази скоротилося дитяче населення України.
«Якщо побачимо зменшення кількості дітей-сиріт (а швидше за все, так і буде), то пов'язано це насамперед з тим, що такі сім'ї просто не виявляють. Крім того, не потрібно забувати, що, по-перше, Мінсоцполітики не може порахувати дітей на окупованих територіях, у тому числі в Криму. А, по-друге, за 20 років дитяче населення зменшилося вдвічі, відповідно, менше стало і сиріт», - пояснює Кулеба.
СИРІТСТВУ – НІ!
За інформацією dt.ua