УРА, канікули! БЛОГ Марини Сорокіної, координатора Психологічної служби Гуманітарного штабу Ріната Ахметова
Ура! Канікули! Найбільш довгоочікувана пора як для дітей, так і для багатьох батьків. Пролунали останні дзвінки, книги здали, дітворі більше не потрібно робити домашні завдання, а батькам допомагати з розв'язуванням задач. Як із максимальною користю для дитини провести канікули? Чим і як займати дітей цілих три місяці, особливо в ситуації, коли батьки більшу частину літа змушені працювати.
Буде добре, якщо на початку канікул ви разом із дитиною обговорите та сплануєте літній відпочинок, з урахуванням інтересів і побажань дитини і ваших можливостей.
Основні принципи, якими варто керуватися, складаючи план на літо:
1. Дитина достатню кількість часу має проводити на повітрі. Це можуть бути прогулянки у дворі, парку. Якщо в сім’ї є можливість відвезти дитину до моря або на базу відпочинку в ліс, обов’язково зробіть це. Такий відпочинок не тільки приємний і цікавий усій родині, а і сприяє оздоровленню дітей.
2. Максимально скоротіть перебування дитини біля екранів телевізора, біля монітора й інших ґаджетів. Для того, щоб це зробити, потрібно пропонувати дитині іншу альтернативу. Дуже добре, якщо відпочинок буде активним. Ролики, велосипед, плавання, скейтборд.
3. Найбільше діти цінують час, проведений разом із батьками. І якщо немає можливості забезпечити дитині дорогий відпочинок, подорожі, тематичні табори, не біда! Будьте поруч, спілкуйтеся, цікавтеся сином або дочкою. Проводьте час так, щоб усім було цікаво разом! Навіть якщо ви працюєте, ви можете ввечері вийти у двір і пограти з дитиною в бадмінтон, волейбол, футбол. У вихідний день можна, можливо вийти всій сім’єю на пікнік. А, якщо у вас вільні кілька днів, то сходити в справжній похід. А ще діти дуже люблять різні квести й тематичні ігри.
4. Під час канікул мозок дитини має відпочивати. Не перевантажуйте дитину репетиторами, додатковими заняттями. Повторювати пройдений матеріал, та й дізнаватися щось нове важливо, але робіть це два рази на тиждень, в ігровій формі. Пам’ятайте! Жодного насильства! Це лише сформує стійку неприязнь до навчання.
5. Давайте дитині нескладні доручення вдома. І вам приємно, і в неї буде шанс відчути «дорослість» і відповідальність! Обов’язково хваліть, якщо дитині вдалося впоратися! Це допоможе підняти їй самооцінку, ну, а бонусом буде набуття необхідних життєвих навичок!
6. Поїздки до бабусь і дідусів – чудова ідея, але не варто відправляти дитину в гості на всі три місяці. Ніхто й ніколи не замінить їй спілкування з батьками!
Окремо хочу сказати про дітей, у дім яких три роки тому прийшла війна. Живуть вони в безперервному стресі, а багато хто в досить екстремальних умовах. Для таких дітей Штаб Ріната Ахметова запустив проект «Мирне літо – дітям Донбасу – 2017». 500 дітей отримають можливість безоплатно оздоровитися в таборах.
Для дітей дуже важливо, щоб літо було наповнене радісними подіями й переживаннями, адже це допоможе стабілізувати психоемоційний стан дітей і дасть їм можливість накопичити ресурси на майбутній навчальний рік.
Діти зможуть відволіктися від жахів війни і прожити два тижні справжнього дитинства! Такого, яким воно має бути в кожної дитини. Мирним і безтурботним! З дітьми працюватимуть психологи Штабу Ахметова. Допоможуть їм впоратися зі страхами і тривогою, навчать комунікувати з однолітками. У дітей з’явиться можливість знайти нових друзів.