ТОП-новини тижня: закон про реінтеграцію Донбасу, графік виїзду мобільних бригад у березні, адресна допомога дітям
Цього тижня, з 19 до 25 лютого, найактуальнішими новинами нашого сайту стали такі теми:
Що робити, якщо немає перерахунку пенсії?
Восени 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який дав старт пенсійній реформі. Уряд обіцяв, що перерахованими й осучасненими будуть усі раніше призначені пенсії за єдиними правилами розрахунку, незалежно від того, у якому році була призначена пенсія за матеріалами пенсійних справ. Однак до юристів надходить багато звернень від громадян, яким не був здійснений перерахунок пенсії або нараховані суми не відповідають заявленим. Що ж робити в таких випадках, роз’яснили в Громадській організації «Донбас-SOS».
Гуманітарний штаб допомагає постраждалим від вибуху дітям із Красногорівки
Лікування в найкращих санаторіях України за програмою «Реабілітація поранених дітей» пройдуть діти, які постраждали від вибуху в Красногорівці Донецької області. Допомогу надасть Гуманітарний штаб Ріната Ахметова. Він уже забезпечував поранених дітей медикаментами відразу після нещасного випадку.
Пільговий трудовий стаж для пенсії: як підтвердити переселенцям?
Трудовий (пенсійний, страховий) стаж є найважливішим чинником під час призначення пенсії. Від його розміру залежить право людини на той чи інший вид пенсії, а також сума пенсійних виплат.
Закон про реінтеграцію Донбасу: які зміни відчують люди?
Набув чинності Закон про реінтеграцію Донбасу. Юристи пояснили, як це позначиться на мирних жителях, які змушені проживати в зоні воєнного конфлікту.
Усе, що потрібно знати про отримання довідки переселенця
Юристи благодійного фонду «Горєніє» підготували детальну інструкцію з отримання довідки переселенця. Усе, що потрібно знати, – у цій статті, просто й за пунктами.
Здоров’я дітей – у пріоритеті! Як отримати допомогу на лікування?
«Майбутнє – у сьогоденні… Немає завтра. День порятунку людини – сьогодні», – писав Дейл Карнегі. Саме таким принципом керуються в Гуманітарному штабі Ріната Ахметова. Особливо якщо йдеться про порятунок життя дітей. Завдяки програмі «Адресна допомога» за три з половиною роки Штаб допоміг у лікуванні понад п’ять тисяч дітей.
Як стягнути аліменти з батька дитини, що проживає на непідконтрольній території?
Кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного й соціального розвитку. Відповідно до Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний виплачувати аліменти на дитину.
Понад 11 тисяч продуктових наборів доставлять мобільні волонтери в березні
Набори виживання для 24 населених пунктів «сірої зони» привезуть бригади мобільного видавання в березні. Гуманітарний штаб Ріната Ахметова продовжує допомагати мирним жителям, видаючи продуктові набори безпосередньо на лінії зіткнення – там, де найскладніша гуманітарна ситуація. Від обстрілу сильно постраждала інфраструктура регіону, зруйновано багато будівель. Постійно порушується електропостачання, водопостачання, постачання харчів і
і медикаментів. За даними ООН, понад мільйон осіб на Донбасі відчуває нестачу продовольства.
ПОРАДА ЮРИСТА: Як переселенцю влаштувати дитину в дитячий садок?
Ситуація в Україні з влаштуванням дітей у дошкільні установи така, що місць бракує і, як правило, у кожен дитячий садок формується черга. За даними Міністерства освіти й науки України, на 1 серпня 2017 року мережа дошкільних навчальних закладів у нашій країні становила 15 325 закладів, у яких налічувалося 1 314 938 дітей. Водночас черга в дошкільні навчальні заклади становила 65 206 дітей.
ПОРАДА ЮРИСТА: Чи потрібен дитині-переселенці дозвіл для виїзду за кордон?
Відповідно до Цивільного кодексу України фізична особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків і в їхньому супроводі або в супроводі осіб, уповноважених батьками, крім випадків, передбачених законом.