ТОП-новини тижня: переоформлення перепусток, гранти та закони для переселенців, допомога для дітей із пороком серця, гуманітарна допомога в зоні бойових дій
Цього тижня, 6–12 лютого, найпопулярнішими серед відвідувачів нашого сайту стали такі теми:
Як продовжити перепустку в зону АТО? 4 важливі поради
Якщо термін дії який вашої електронної перепустки для перетину лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях добігає кінця, необхідно її продовжити. БФ «Горение» нагадує, як це зробити. Далі.
Усі пункти Гуманітарного штабу працюють у штатному режимі
Сьогодні, 7 лютого, у Макіївці відкрився Червоногвардійський пункт видавання допомоги від Штабу Ріната Ахметова. Усі пункти працюють у штатному режимі. Далі.
«Людина в біді» продовжив приймати заявки на грант для переселенців
Чеська організація «Людина в біді» продовжила термін подання заявки на участь у проекті гуманітарної допомоги «Відновлення джерела коштів для існування» до 31 березня 2017 року. Далі.
Новий проект Гуманітарного штабу «Здорове серце»
У лютому стартував новий проект адресної допомоги Гуманітарного штабу Ріната Ахметова «Здорове серце». Далі.
Що робити, якщо адресну допомогу вимагають повернути?
Юрист ВБФ «Горение» Яна Піявська розповіла, що робити переселенцю, коли влада вимагає повернути адресну допомогу. Далі.
Здорові дитячі сердечка. БЛОГ Римми Філь, координатора Гуманітарного штабу Ріната Ахметова
У фокусі Фонду Ріната Ахметова завжди були діти. Власне кажучи, з них і почався Фонд. Діти-сироти, важко хворі дітки… Фонд, а тепер Гуманітарний штаб, допомагає в комплексному лікуванні, у проведенні операцій, у забезпеченні засобами реабілітації. Далі.
Роз’яснення юриста про останні зміни в законодавство про переселенців
На сайті «Урядовий кур’єр» опубліковано роз’яснення юриста Всеукраїнського благодійного фонду «Горение» Олени Манько. Далі.
Їхнє дитинство поранене війною. БЛОГ Римми Філь, координатора Гуманітарного штабу Ріната Ахметова
Діти і війна. Напевно, немає у світі більш несумісних понять. «Війна» – де руйнування, смерть, горе і сльози. І «діти» – де сонце та щастя, перші слова й заливчастий дитячий сміх, ігри і творення. Далі.
Рада прийняла закон про держпідтримку дітей, які проживають на лінії розмежування
7 лютого 2017 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки дітей, які постійно проживають у зоні проведення антитерористичної операції в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення». На сьогодні Закон ще не набув чинності, оскільки чекає на підпис Президента й офіційного опублікування. Про це пише Донбас СОС. Далі.
«Здорове серце»: переваги ендоваскулярної хірургії
Стартував новий проект Штабу Ріната Ахметова «Здорове серце». Діти Донбасу зі вродженою вадою серця отримали шанс повернутися до повноцінного здорового життя. Врятувати їх може ендоваскулярна операція з імплантації окклюдера. Далі.
Хто може перетинати блокпости без черги?
З моменту запуску пропускної системи на Донбасі під час перетину лінії розмежування діють дві черги – звичайна й пільгова. Однак чіткої публічної регламентації пільгової черги не було. Мирні громадяни, які перетинають лінію розмежування, орієнтувалися на усні пояснення чергових прикордонників, причому правила періодично мінялися. Далі.
ЗАПИТАННЯ ПСИХОЛОГУ: Син замкнутий і залежний від комп’ютера. Що робити?
Психологи Гуманітарного штабу Ріната Ахметова продовжують відповідати на онлайн-запитання мешканців Донбасу й переселенців, яким необхідна консультація. Найактуальніші з них публікуємо на нашому сайті. Далі.
Гуманітарний штаб, ДТЕК і Метінвест продовжують надавати системну й оперативну допомогу Донбасу з обох боків лінії зіткнення. За дорученням Ріната Ахметова вони об’єднали свої ресурси для допомоги мирним жителям у зоні бойових дій. З 31 січня до 10 лютого було доставлено понад 2 тисячі тонн гуманітарного вантажу. Далі.
Як студенту-переселенцю отримати соціальну стипендію
Студенти вишів із числа зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб (ВПО) мають право на отримання соціальної стипендії. Це відображено в Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1045. Про це повідомляє Фонд «Право на захист». Далі.