ТОП-новини тижня: обстріл території видавання гумдопомоги в Жованці, сила материнської любові та як дитині почути світ
Цього тижня, 7-13 травня, найактуальнішими новинами нашого сайту стали такі теми:
Під обстріл потрапила територія, де проводилося видавання продуктових наборів Гуманітарного штабу Ріната Ахметова мирним жителям прифронтової Жованки
Ввечері, 11 травня 2018 року, під обстріл потрапив мобільний пункт видавання Гуманітарного штабу Ріната Ахметова в прифронтовій Жованці. Бригади мобільного видавання Гуманітарного штабу доставляли набори виживання мирним жителям Бахмутки, Пісків-2 і Жованки.
«Все було гаразд до приїзду в Жованку. У Жованці в нас приблизно 120 благоотримувачів, здебільшого – люди похилого віку. Ми вже закінчували видавання наборів виживання, коли місце видавання обстріляли з гранатомета. Тільки тому що пощастило постраждалих немає», – зазначив Михайло Катеринчак, керівник програми «Допомога населенню» Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.
У прифронтовій Жованці проживає приблизно 250 осіб. 120 жителів селища – найбільш незахищених категорій населення – регулярно отримують допомогу Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.
Переселенцям і жителям Донбасу: Як не залишитися без роботи після 45 років
Для громадян України, зокрема переселенців, які хочуть вчитися, Законом України «Про зайнятість населення» передбачено право на одноразове отримання ваучера для підвищення конкурентоздатності на ринку праці. Про це повідомляє прес-служба Донецької обласної військово-цивільної адміністрації з посиланням на Донецький обласний центр зайнятості.
Сила материнської любові. Блог Алли Корнієнко, редактора порталу «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова
Щорічно другої неділі травня в Україні відзначають День матері – свято тих, хто дарує життя і народжує серцем.
А чи замислювалися ви коли-небудь, наскільки важлива мама в житті кожної людини?
Я замислююся щодня, адже кожнісінького дня чую історії про те, як змінюється доля дітей з інтернатних закладів, яких приймають у нові сім'ї. Чую, як важко часом проходить адаптація, скільки сил потрібно, щоб прийняти нового члена сім'ї таким, яким він є. Всі ці історії – про безкорисну материнську любов, що, звичайно, не у всіх з'являється відразу.
Почути голос мами: допомога в слухопротезуванні
Тато й мама дворічного Тимура дуже довго чекали, коли син вимовить своє перше слово. Півроку тому батьки забили на сполох – припустили, що син відстає в розвитку. Виявилося, причина в тому, що у хлопчика вроджена глухота.
«Оскільки дитина не чує звуки мовлення, вона не може навчитися розмовляти без слухових апаратів», – розповідає Олександр Рябцев, лікар-отоларинголог, сурдолог Центру слуху міста Краматорська.
Купити самостійно слухові апарати для дитини сім'я переселенців просто не мала за що.
«Ми могли збирати дуже довго ці гроші. І тільки за умови, що не будемо ні харчуватися, ні одягатися, нічого собі не дозволяти. Ну, не було можливості купити їх, – каже Анастасія, мама Тимура. – Важко було, не знали, що робити, як піднести цю новину рідним. Перестали плакати, коли зрозуміли, що треба зібратися і взяти себе в руки».
Спрощено процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала від конфлікту на Донбасі: подробиці
В Україні істотно полегшена процедура визнання дитини, яка постраждала внаслідок воєнного конфлікту. Вступили в силу зміни до Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. Про це повідомляє Благодійний фонд «Право на захист».
Так, 25 квітня 2018 року набула чинності постанова уряду «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 24 вересня 2008 року №866 та від 5 квітня 2017 року №268» від 11 квітня 2018 року №301.
«Цим актом до наявного Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів внесені зміни, які істотно полегшують процедуру визнання дитини, яка постраждала внаслідок воєнного конфлікту. А в багатьох випадках просто роблять отримання статусу можливим», – пояснили громадські працівники.
Напередодні Дня матері, який Україна святкує другої неділі травня, програма «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова провела конкурс дитячого малюнка «Привітай свою маму!». Його юні учасники змогли опублікувати свої роботи, слова подяки і привітання мамам на сторінці програми у соціальній мережі Facebook.
Згідно з умовами конкурсу, одним із переможців став учасник, який набрав найбільшу кількість голосів. Це 6-річний Андрій з Києва. На його малюнку – щаслива сім'я: мама, тато та маленький хлопчик з різнокольоровими повітряними кульками.
Ще одного переможця вибрало журі, до складу якого увійшли представники Фонду Ріната Ахметова. Це 13-річна Людмила, яка виховується в дитячому будинку сімейного типу. Дівчинка намалювала маму в образі ангела, який захищає своїми крилами дітей і кожній з них дарує своє серце та любов.
«До поранення я мріяв бути відомим футболістом»: історія Саші з Авдіївки
Стартував новий сезон проекту «Реабілітація поранених дітей». Цьогоріч понад 30 дітей, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі, зможуть пройти курс лікування у найкращих санаторіях України. Серед них 12-річний Саша. Він живе в прифронтовій Авдіївці, вчиться в шостому класі, цікавиться математикою і дуже любить футбол.
«До поранення я мріяв бути відомим футболістом, – згадує Саша. – У нас раніше все було по-іншому. У нас було багато людей. Можна було гуляти де хотіли, ніхто не хвилювався. Коли почалися бойові дії, все змінилося. Кулі двічі вже влітали в дім, де я живу».
Тепер хлопчина майже не гуляє на вулиці – боїться. Через трагедію, яка трапилася з ним два роки тому. У червні 2016-го, коли хлопчик пішов до крамниці, раптово пролунала автоматна черга – відчув гострий біль. Врятував дитину друг, який посадив Сашу на велосипед і відвіз додому.