«До поранення я мріяв бути відомим футболістом»: історія Саші з Авдіївки
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--b63c37fe43bf5d2f0c1789848d94567f2d4765ef/2018-05-30719_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222018-05-30719_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272018-05-30719_0_orig.jpg)
Стартував новий сезон проекту «Реабілітація поранених дітей». Цьогоріч понад 30 дітей, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі, зможуть пройти курс лікування у найкращих санаторіях України. Серед них 12-річний Саша. Він живе в прифронтовій Авдіївці, вчиться в шостому класі, цікавиться математикою і дуже любить футбол.
«До поранення я мріяв бути відомим футболістом, – згадує Саша. – У нас раніше все було по-іншому. У нас було багато людей. Можна було гуляти де хотіли, ніхто не хвилювався. Коли почалися бойові дії, все змінилося. Кулі двічі вже влітали в дім, де я живу».
Тепер хлопчина майже не гуляє на вулиці – боїться. Через трагедію, яка трапилася з ним два роки тому. У червні 2016-го, коли хлопчик пішов до крамниці, раптово пролунала автоматна черга – відчув гострий біль. Врятував дитину друг, який посадив Сашу на велосипед і відвіз додому.
Куля наскрізь пройшла через ногу, зачепивши кістку. Три тижні дитина провела в лікарні. Поруч весь час була бабуся, Валентина Василівна – найрідніша для Саші людина. Батько хлопчика помер, а матір позбавили батьківських прав.
«Через кілька днів після того, як Сашу поранило, нам подзвонили зі Штабу Ріната Ахметова та запропонували путівку в санаторій, – розповідає Валентина Василівна. – Саша пройшов курс реабілітації, цьогоріч їдемо знову. Велике спасибі, що не покинули мою дитину в біді. Самі б не змогли собі дозволити таке лікування».
За два роки в проекті «Реабілітація поранених дітей» Штабу Ріната Ахметова взяли участь 80 дітей. Дев'ятеро з них отримали технічні засоби відновлення і медикаменти. Інші (71 дитина) пройшли курс лікування у найкращих санаторіях України.
В одному з них від сьогодні лікується і Саша з Авдіївки, який мріяв стати відомим футболістом.