ТОП-новини тижня: голоси Мирних у Європі, презентація на Книжковому арсеналі та як оформити заявку й отримати путівку на літній відпочинок
Цього тижня, 28 травня – 3 червня, найактуальнішими новинами нашого сайту стали такі теми:
Щоб почули голоси Мирних у Європі: представники Фонду Ріната Ахметова виступили в Брюсселі
У Брюсселі відкрилася щорічна Конференція EFC, у якій з презентацією фотокниги «Донбас і Мирні» взяли участь Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова та Роман Рубченко, директор Фонду Ріната Ахметова.
EFC – Європейський центр фондів, що об'єднує понад 500 великих благодійників Європи. Тема 29-ї Конференції (цьогоріч проходить у межах Європейського року культури) – «Культура має значення: єднання громадян, об'єднання громад». Під час заходу проводиться серія виставок, тематичних сесій, працюють майданчики для дискусій та обміну думками.
Головна тема виступу української делегації – привернення уваги світової спільноти до одного з найбільших збройних конфліктів ХХІ століття, який відбувається сьогодні в центрі Європи.
Фотокнига «Донбас і Мирні» була представлена в межах сесії «A matter of culture – Civil society and democratic dialogue in Central and Eastern Europe» («Значення культури: громадянське суспільство та демократичний діалог у Центральній і Східній Європі»). Унікальне видання побачило світ завдяки Фонду Ріната Ахметова.
«Донбас і Мирні» на книжковій виставці
З 30 травня до 3 червня у «Мистецькому Арсеналі» відбудеться презентація фотокниги Фонду Ріната Ахметова «Донбас і Мирні». Видання буде представлено на стенді видавництва «Саміт-Книга» в межах Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал». У заході беруть участь понад 150 українських видавництв, які привезуть до столиці свої новинки. На фестивалі на різних майданчиках будуть організовані зустрічі з відомими авторами, а на закінчення – автограф-сесії. Серед відвідувачів – гості з 28 країн світу. Фокус-тема «Книжкового Арсеналу» цього року – «Проект майбутнього».
Книга про Мирних, за словами директора департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова Тетяни Кухоцької, стала культурною подією, артефактом. У ній зібрано 11 історій мирних жителів Донбасу, які постраждали від бойових дій, і про це має дізнатися кожен. Це приголомшливі історії особистих перемог дивовижних людей: і шестирічної Меланії Абдурашитової, і 91-річної Клавдії Шейко. Фонд Ріната Ахметова бачить свою місію в тому, щоб їхні голоси зазвучали та були почуті. У війни на Донбасі багато облич змучених людей похилого віку та дітей, які стали героями книги й героями у житті.
«Мирне літо – дітям Донбасу»: Як оформити заявку й отримати путівку на літній відпочинок?
Триває приймання заявок на літній відпочинок дітей за проектом «Мирне літо – дітям Донбасу» Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Цьогоріч у таборі «Перлина Донеччини», у Святогірську, відпочинуть 500 школярів віком від 8 до 14 років, які постраждали від бойових дій на сході України.
Літній сезон в таборі почнеться 1 липня і триватиме до 11 серпня, будуть організовані три зміни по 14 днів кожна. Подати заявку можуть жителі Донецької та Луганської областей, які проживають на непідконтрольній території або в «сірій зоні», а також переселенці. Як і минулими роками, витрати на відпочинок бере на себе Гуманітарний штаб. Батькам потрібно буде самим привезти дітей у табір і забрати їх наприкінці зміни.
Конкурс дитячого есе «Що таке мирне літо?»
Фонд Ріната Ахметова оголошує всеукраїнський конкурс есе «Що таке мирне літо?» для дітей, які хочуть відпочити на природі. На переможця чекає путівка в дитячий табір в Святогірську, де разом з дітьми з мирної території України будуть відпочивати діти, які проживають у районах бойових дій. Спільний відпочинок допоможе краще пізнати одне одного та зрозуміти, що всі ми мріємо про мир у своїй країні. А також більше зрозуміти тих, хто щодня ризикує своїм здоров'ям і життям.
«Здорове серце»: прооперовано 43 дітей
Дітям з діагнозом «вада серця» продовжує допомагати Штаб Ріната Ахметова. Серед дітей, які взяли участь у проекті «Здорове серце», однорічна Соломія з Харківської області. Мама дівчинки довгий час мріяла про дитину, але побоювалася народити, оскільки лікарі попереджали, що у дитини можуть бути спадкові захворювання.
«У мене з дитинства епілепсія. Легка форма, нечасті напади, але я постійно на таблетках», – розповідає Ольга, мама Соломії. За Соломією лікарі пильно спостерігали ще до появи на світ. У крихітки дійсно є проблеми зі здоров'ям, але абсолютно не ті, яких побоювалися лікарі: виявили три вади серця. З двома організм впорався самостійно, невеликі отвори між передсердями затягнулися. А ось артеріальна протока, яка сприяє викиданню крові в легені, потребувала термінового лікування.
«Сирітству – ні!»: День захисту дітей у сім'ях відзначать 9090 хлопчиків і дівчаток
1 червня – Міжнародний день захисту дітей – весь світ відзначає з 1950 року, він покликаний привернути увагу суспільства до долі маленьких жителів планети.
Одна з нагальних проблем – сирітство. Сьогодні в Україні, за даними Мінсоцполітики, приблизно 71 тисяча дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Щоб кожна із них мала шанс знайти свою люблячу сім'ю, працює програма «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова.
Сьогодні програма відзначає своє 10-річчя. За час її роботи своїх татів і матусь знайшли 9090 дітей. Серед них – вихованці сімей Сноз та Івко, які приготували незвичайний подарунок до ювілею програми та розповіли про те, що для них означає цифра 9090, виступивши з вітальною промовою: "Цього року День захисту дітей святкуватимуть 9090 дітей разом з батьками. Вони знайшли сім'ю завдяки Фонду. Це багато? Це багато! 9090 дітей, якщо вони візьмуться за руки, то завдовжки це буде сім мостів Патона в Києві. 9090 дітей – це вдев'ятеро більше, ніж населення Ватикану. 9090 дітей – це учні восьми шкіл в нових мікрорайонах Києва. Ви уявляєте собі? Вісім шкіл усиновлених дітей! Якщо кожен з 9090 дітей скаже по одному разу слово «дякую», це маленьке, на перший погляд, слово, звучатиме дві з половиною години! Дякуємо вам за вашу працю! З Днем народження!"
Вміти слухати та поважати почуття дитини. Блог Марини Сорокіної, координатора Психологічної служби Гуманітарного штабу Ріната Ахметова
Довіра – важливий складник гармонійних стосунків між людьми. Напевно, багатьом відоме почуття, коли найближчій людині можна розповісти абсолютно все, не боячись бути відкинутим або неприйнятим. На цю людину можна цілком і повністю покластися. У важку хвилину вона підставить плече. За помилки та промахи не стане засуджувати та гірше ставитися. Багато хто з батьків мріє про те, щоб сформувати такі довірчі стосунки з дитиною. Та й дитина, довіряючи своїм батькам, поступово формує довіру до світу загалом. Довіра важлива на кожному етапі розвитку дитини, але найбільш актуальною ця тема стає в підлітковому віці. Якщо у дитини з батьками сформований теплий емоційний контакт, якщо вона ділиться проблемами, які виникають, з татом і мамою, знаючи, що може розраховувати на підтримку та прийняття, то навіть складний з «нерівностями» підлітковий період пройде досить спокійно.