Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Щоб почули голоси Мирних у Європі: представники Фонду Ріната Ахметова виступили в Брюсселі

29.05.2018

Сьогодні в Брюсселі відкрилася щорічна Конференція EFC, у якій з презентацією фотокниги «Донбас і Мирні» взяли участь Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова та Роман Рубченко, директор Фонду Ріната Ахметова.

EFC – Європейський центр фондів, що об'єднує понад 500 великих благодійників Європи. Тема 29-ї Конференції (цьогоріч проходить у межах Європейського року культури) – «Культура має значення: єднання громадян, об'єднання громад». Під час заходу проводиться серія виставок, тематичних сесій, працюють майданчики для дискусій та обміну думками.

Головна тема виступу української делегації – привернення уваги світової спільноти до одного з найбільших збройних конфліктів ХХІ століття, який відбувається сьогодні в центрі Європи.

Фотокнига «Донбас і Мирні» була представлена в межах сесії «A matter of culture – Civil society and democratic dialogue in Central and Eastern Europe» («Значення культури: громадянське суспільство та демократичний діалог у Центральній і Східній Європі»). Унікальне видання побачило світ завдяки Фонду Ріната Ахметова. «Це книга про війну та мирних жителів Донбасу. 11 історій про долі найбільш незахищених людей: дітей, які отримали поранення, і людей похилого віку, які залишилися в прифронтовій зоні. Всі ці люди змогли вижити завдяки допомозі Фонду Ріната Ахметова. Історії Мирних вражають. І мовчати про них не можна. Ми хочемо, щоб про них дізналося більше людей, щоб донести їм правду про події на Донбасі», – заявила Наталія Ємченко, презентуючи книгу.

За оцінками ООН, постраждало від війни на сході України 4,4 млн осіб. А сам Донбас визнаний одним із найбільш замінованих регіонів на планеті. 220 тисяч дітей, за даними ЮНІСЕФ, щодня змушені відвідувати школи в зоні бойових дій.

«Щодня ці діти ризикують бути пораненими чи вбитими. Підірватися на мінах або снарядах. Вони вчаться в будівлях, де в стінах отвори від куль, а вікна закладені мішками. Де в підвалах обладнані бомбосховища, а у дворах валяються осколки снарядів. Збройний конфлікт в Україні триває чотири роки. І ми не можемо мовчати й удавати, що це нас не стосується. Кажуть, у війни немає обличчя і голосу. Є. Це голоси Мирних, які постраждали на Донбасі. Ми хочемо, щоб їх почули в Європі та світі!», – заявила Ємченко.

Для довідки:

Фонд Ріната Ахметова – найбільша благодійна місія в Україні. Це найбільша особиста ініціатива на сході країни.

Завдяки допомозі Фонду з 2014 року врятовано життя понад мільйона мирних жителів сходу України. Найбільша програма Фонду – Гуманітарний штаб, який чотири роки допомагає найбільш незахищеним верствам населення Донецької та Луганської областей. Видано приблизно 12 мільйонів продуктових наборів, завдяки яким виживають люди на лінії зіткнення. Охоплено допомогою понад 750 населених пунктів.

З 28 лютого 2017 року діяльність штабу на непідконтрольних Україні територіях Донбасу була заблокована. 500 тисяч людей залишилися без допомоги. Штаб продовжує надавати підтримку жителям «сірої зони» та вимушеним переселенцям.

Порятунок життів – головне завдання, яке Рінат Ахметов поставив перед Фондом сьогодні.