ТОП-новини тижня: 12 мільйонів наборів виживання для мирних жителів Донбасу; перевірка під час видавання паспорта жителю непідконтрольної території, умови участі в програмі «Доступне житло» для пересел
Цього тижня, 5-11 лютого, найактуальнішими новинами нашого сайту стали такі теми:
12 мільйонів наборів виживання для мирних жителів Донбасу
Гуманітарний штаб Ріната Ахметова видав 12 мільйонів продуктових наборів мирним жителям Донецької та Луганської областей з обох боків лінії зіткнення.
Ліки для дітей Донбасу
11 лютого – Всесвітній день хворого. Це ще один привід привернути увагу до проблем, які доводиться долати хворим людям. За даними Програми розвитку ООН, які оприлюднені на початку 2018 року, витрати України на охорону здоров'я – найнижчі серед країн Європи. Основна частина бюджетних коштів, виділених на лікарні, йде на оплату праці медиків і комунальні послуги. На ліки й устаткування майже нічого не залишається.
Як проводять перевірки для оформлення паспортів жителям непідконтрольного Донбасу?
Для оформлення українських паспортів від жителів непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей вимагають додаткові документи для ідентифікації особистості, але їх можна і не подавати, а повідомити про них усно. Перевірити ці дані – задача працівників міграційної служби. Як повинні проводити перевірки для оформлення паспортів жителям непідконтрольного Донбасу – розповіла заступник начальника відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області Олена Зубар.
Переселенцям і жителям зони АТО: Платити чи ні пені та штрафи по кредитах?
Як повідомляють «Донецкие новости», останнім часом почастішали випадки звернення переселенців і жителів зони АТО зі скаргами на банки, коли з боргу в абсолютно символічну суму він збільшується вдесятеро та перетворюється в тисячі, десятки тисяч. Водночас боржники не проти оплачувати сам борг і законні відсотки, але проти сплати божевільної пені та штрафів. Про аспекти законності вимог банку щодо переселенців і жителів зони АТО розповіли в адвокатському бюро Олени Прядко.
Спрощено процедуру контролю за соціальними виплатами переселенців
Згідно з постановою уряду (від 13.09.2017 № 689), між Мінсоцполітики та Ощадбанком укладено угоду про обмін і передавання інформації, що стосується внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які пройшли фізичну ідентифікацію в Ощадбанку. Про це повідомляють «Донецкие новости». У такий спосіб Ощадбанк надає Мінсоцполітики інформацію про одержувачів соціальних виплат, які пройшли фізичну ідентифікацію, і дату її проведення, яка вноситься в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб.
Переселенець їде у відпустку або на лікування. Чи потрібно повідомляти в соцзабез?
Якщо ВПО їде у відпустку або на лікування, навіть якщо поїздка триває менш ніж 60 днів, краще повідомити про це в органи соцзахисту. Так радить юрист громадської організації «Схід-SOS» Богдан Мельникович, передають «Донецкие новости».
ПОРАДА ЮРИСТА: Як переселенцям взяти участь в програмі «Доступне житло»?
Наприкінці 2017 року в Україні стартувала оновлена державна програма «Доступне житло». На її реалізацію в 2017 році Урядом України виділено кошти з державного бюджету, кошти розподілені між усіма областями пропорційно кількості в кожному з регіонів осіб, які мають право на участь у програмі.
Право на отримання грошової допомоги після народження дитини в Україні мають усі батьки. Соціальна допомога у зв’язку з народженням дітей встановлена державою для створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей і надається одному з батьків або опікуну, разом із яким постійно проживає дитина.
Переселенцю: як отримати одноразову грошову допомогу?
Юристи БФ «Горєніє» дали роз'яснення про те, як тимчасовим переселенцям отримати одноразову грошову допомогу. Пояснює координатор проектів фонду Олена Манько.