Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Соціальний захист дітей з інвалідністю: практичний вебінар від Фонду Ріната Ахметова для батьків та фахівців

04.05.2024

Чому в Україні не працюють механізми захисту дітей з інвалідністю? Як забезпечити дитину з особливими потребами реабілітаційними послугами? Що потрібно знати про інклюзію, освіту та соціальні послуги для цих дітлахів? У рамках програми «Сирітству — ні!» Фонду Ріната Ахметова відбувся вебінар на тему «Соціально-правові аспекти виховання дітей з особливими потребами», організований Фондом Ріната Ахметова.

«Інвалідність — це бар’єри. Це не проблема людини з інвалідністю, а проблема суспільства», — наголосила спікерка Лариса Татарінова, заступниця директора центру соціальних служб Солом’янського району Києва.

Експертка зазначила, що ці бар’єри породжують дискримінацію, виключають із суспільного життя та ставлять осіб з інвалідністю у становище, що принижує їхню гідність. Але бар’єри можна усунути. Про те, які заходи вже вживаються у цьому напрямку, про можливості, послуги та пільги для дітей з особливими потребами та їхніх батьків, йшлося на заході. Дивіться вебінар тут: https://www.facebook.com/watch/?v=472796378422356

«Ви підняли надзвичайно важливі питання, які є ключовими для поліпшення життя дітей з інвалідністю та їх сімей. Ваше вміння ясно та з легкістю подавати складний матеріал, відповідати на численні запитання з глибоким розумінням предмета гарантує, що кожен учасник отримав цінні навички та знання, які можуть бути застосовані на практиці та сприяти позитивним змінам у житті дітей з особливими потребами та їх родин», — такий відгук залишив колектив КЗ «ЦНСП Борщагівської сільської ради Бучанського району», який взяв участь у заході.

До вебінару долучилися понад 230 осіб — це фахівці соціальних служб, прийомні батьки, усиновителі, опікуни та вихователі дитячих будинків сімейного типу.

Фонд Ріната Ахметова всі 18 років своєї роботи докладає зусиль до того, щоби кожна дитина виховувалася в сім’ї. Завдяки програмі «Сирітству — ні» вже понад 10 тисяч дітей в Україні знайшли нові родини. Слідкуйте за анонсами подальших вебінарів проєкту: https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-dityam/rinat-ahmetov-dityam-syritstvu-ni