Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Не віддамо і сантиметра нашої землі — лише перемога!»: мешканка Маріуполя довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

24.12.2022

24 лютого, після дзвінка старшого сина, Галина виїхала з Маріуполя і дісталася села, де мешкає мама та гостював молодший син. Незабаром у село зайшли росіяни. Залякати населення їм не вдалося: люди збиралися на вулицях та співали «Червону калину» та гімн України. Своєю історією Галина поділилася з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«Я мешкаю в передмісті Маріуполя і чую звуки обстрілів з Широкиного. 24-го було дуже голосно. О 5-й ранку мій син, який служить у ЗСУ, зателефонував і сказав: „Мамо, їдь, бо вони перейшли кордон“. Я поїхала до мами, бо там був мій молодший син, якому 14 років», — згадує Галина.

До села у Запорізькій області Галина дісталася того ж дня. А 3 березня село окупували. Тільки десь через місяць стало зрозуміло, що війна за кілька тижнів не закінчиться, ворогів більшає, вони стають все злішими.

«Ми їх боялися, але і вони боялися нас. Вони розуміли, що на нашій території. Ми примудрялися зустрічатися та співати на вулицях „Червону калину“, гімн України: просто кричати ввечері українські пісні», — розповідає Галина.

Одного дня до їхнього будинку зайшли чеченець та росіянин. Чеченець сказав: «А де твій хлопчик? Покажи мені його». Син Галини вийшов, військовий подивився на нього та сказав: «Нерадісний ваш хлопчик. Не любить гостей?» Галина відчула панічний страх за дитину та незабаром вивезла сина до безпеки. Пізніше дізналася, що її будинок в Маріуполі вцілів. Там живе пара пенсіонерів, які залишилися без власної оселі.

«Я дуже рада, що вони живі і їм є де жити. Найважливіше, щоб все закінчилося лише перемогою. І сантиметра нашої землі не віддамо, і Крим та Донбас у тому числі», — каже жінка. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3BWMO7I

Історія Галини увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 50 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001