Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Наталя Ємченко розповіла про основні труднощі в наданні гуманітарної допомоги жителям Донбасу

27.02.2015

Директор зі зв’язків із громадськістю та комунікацій СКМ, член Наглядової ради Гуманітарного штабу Ріната Ахметова Наталя Ємченко, виступаючи на щорічній конференції Українського форуму благодійників, назвала ключові проблеми у сфері надання допомоги мирним жителям Донбасу.

Один із головних аспектів, які обумовлюють ефективність допомоги людям у Донецькій і Луганській областях, полягає в координації зусиль гуманітарних місій. «Це величезна кількість операторів гуманітарної допомоги, які наразі йдуть за одними й тими ж категоріями одержувачів», — заявила Наталя Ємченко.

Вона вказала на необхідність формування єдиної бази даних, яка б дозволила зібрати інформацію від усіх гуманітарних організацій. «Якщо не з’явиться єдина база, то ті, хто найбільше привертає увагу, ті, хто найактивніший, отримуватимуть допомогу від усіх. А ті, кому найбільше потрібна допомога, ті, хто лежить у психоневрологічних диспансерах, кого не видно й не чути, вмиратимуть від голоду. З цим треба щось робити», — заявила Наталя Ємченко.

Директор зі зв’язків sз громадськістю та комунікацій СКМ звернула увагу на часові межі, упродовж яких необхідно розв’язати це питання. «Нам потрібно почати координувати роботу, особливо з огляду на те, що з квітня-травня міжнародні організації мають намір активізувати свою діяльність, — підкреслила Наталя Ємченко. — Якщо до квітня-травня цю проблему не розв’яжуть, ми зіткнемося із ситуацією, коли ми видаємо допомогу одним і тим самим людям по кілька разів, а хтось може залишитися без допомоги».

Для ефективного надання допомоги жителям регіону, які гостро потребують продуктів харчування, медикаментів, засобів гігієни, потрібно також спростити реєстрацію гуманітарних вантажів, які направляються на цю територію. Крім того, за словами Наталі Ємченко, окрему увагу необхідно приділити питанню оподаткування фізичних осіб та отримання допомоги.

«Це велика проблема, яку потрібно розв’язати, оскільки в людей немає нічого — ні даху над головою, ні їжі, ні ліків, взагалі нічого», — заявила Директор зі зв’язків із громадськістю та комунікацій СКМ.

Ще один гострий момент, за її словами, стосується пропускного режиму для людей, які хочуть покинути зону конфлікту. «Якщо ми не розв’яжемо цю проблему, люди залишаться замкненими, як у консервній банці. Я не кажу, наприклад, про спецтранспорт для лежачих хворих, я не кажу про те, що є люди, які перебувають на гемодіалізі. Ті люди, які фізично можуть виїхати, вони повинні мати таку можливість. В’їхати — це окрема історія, але виїхати — 100%", — сказала Наталя Ємченко.