Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«На мене посипалася стеля»: підліток із Бахмута довірив історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

05.04.2023

16-річний Роман Кендзюра ледь не загинув у власній кімнаті: хлопець та його родина спали, коли в їхній будинок у Бахмуті влучив снаряд. Посипалися стеля та дах: Роман отримав травми голови і руки. Йому пощастило вижити та вибратися з-під завалів. Свою історію хлопець довірив Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Спершу Рому госпіталізували до лікарні Краматорська — із мінно-вибуховою травмою правої кисті, відкритим косим переломом двох пальців та дефектами шкіри. Потім хлопця прийняв Національний реабілітаційний центр «Незламні» Першого медоб’єднання Львова. 

«У лютому 17 числа у 2:30 ночі... Я на той момент уже спав. І був приліт. Я не пам’ятаю, але родичі говорили, що я сам вибрався та говорив, що зараз відрублюся. Мені надали першу допомогу та вивезли в Краматорськ», — згадує Роман.

На нього посипалися дошки та штукатурка зі стелі, шифер з даху. У будинку тоді ж були мама, тато і дві бабусі, одна з них 80-річна. Рома каже: «Добре, що постраждала не вона, а я». На допомогу прийшли військові: зв’язалися по рації, щоб за пораненим хлопцем приїхали медики. Через нагрітий уламок ракети загорівся дерев’яний дах — і дім вигорів вщент.

«Мамі було дуже боляче і страшно виїжджати зі свого дому: вона стільки сил витратила і тепер будинку нема повністю. Залишилася лише коробочка з цегли. У Бахмуті краще зараз не перебувати, адже у будь-який момент може прилетіти», — ділиться Роман. Дивіться та слухайте його історію за посиланням  bit.ly/3Kawio4

Історія Роми увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже майже 65 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;

— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;

— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;

— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001