Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

МУЗЕЙНА ПЕДАГОГІКА – ПРОБЛЕМИ, СЬОГОДЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ

19.08.2014

ІІ Науково-практична конференція від Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник запрошує взяти участь у ІІ Науково-практичній конференції «Музейна педагогіка – проблеми, сьогодення, перспективи», яка відбудеться 25-26 вересня 2014 р.

Тема конференції – «Музейно-педагогічні програми і проекти в музейно-освітній сфері».

Основна мета музейно-педагогічної конференції полягає в необхідності узагальнити набутий досвід та у перспективі визначити закономірності, методи і форми діяльності у музейній педагогіці. Трансформація основних функцій педагогіки (науково-пізнавальної та освітньо-виховної) до умов конкретного музейного закладу.

Основні напрями музейно-педагогічних питань для висвітлення та обговорення:

  • Сучасний контекст функціонування музейно-педагогічних проектів і програм.
  • Досвід музейних закладів, вироблення і застосування інтерактивних методів музейної педагогіки.
  • Музей і школа – працюємо разом. Співпраця музеїв з навчальними закладами, набуття науково-дослідницьких навиків у шкільної  молоді.
  • Новітні методи популяризації історико-культурної спадщини серед учнівської молоді.
  • Можливості та напрямки розвитку музейного серверу. Використання інформаційних, мультимедійних технологій у навчальному процесі. Переваги та недоліки.
  • Проектування та створення віртуальних музеїв, виставок і каталогів, дистанційних музейно-освітніх послуг, формування музейно-педагогічних спільнот, клубів та партнерських груп в соціальних мережах.
  • Специфіка концептуального та художнього проектування музейних експозицій і виставок для дитячо-юнацької аудиторії.
  • Досвід здобуття грантів на реалізацію проектів у музейно-освітній сфері.
  • Інформаційний менеджмент, некомерційний маркетинг, використання PR-технологій у науково-освітніх проектах музеїв.

До участі в конференції запрошуються: музейники, викладачі вищих учбових закладів, керівники та педагогічні працівники загальноосвітніх, середньо-спеціалізованих установ; керівники та педагоги закладів дошкільної та позашкільної освіти; педагоги-психологи, представники громадських організацій та ін.

Вимоги до оформлення доповідей, що подаються:

Доповіді обсягом до 5 сторінок форматом А4 (шрифт Тіmes New Roman, 14-й кегль, через півтора інтервали) повинні містити назву, прізвище, ім’я та по-батькові автора (авторів), текст. Посилання на літературу і джерела слід наводити у квадратних дужках з їх наскрізною нумерацією (наприклад: [2, 15], де 2 – порядковий номер в списку використаних джерел, 15 – номер сторінки). До роздрукованого тексту має бути доданий електронний варіант у форматі Word. Ілюстрації подаються окремо у форматі tiff або jpg. Просимо також надати заявку з повною інформацією про себе (ім’я, по-батькові, прізвище, вчене звання, місце роботи, тема доповіді).

Учасники до 24 серпня 2014 р. подають теми виступів і презентаційні матеріали.

Регламент конференції: доповіді до 15 хв., повідомлення до 10 хв.

Оргкомітет залишає за собою право редагування матеріалів та їх вибіркової публікації в залежності від наукової вагомості. Проїзд і проживання учасників – за власний рахунок.

Телефон-факс для довідок та реєстрації: (044) 406-63-59.

E-mail: [email protected]

Джерело: http://prostir.museum/ua/post/33199