Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медики Києва отримали сучасний апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

24.12.2021

Фонд Ріната Ахметова передав високоякісний апарат штучної вентиляції легенів госпіталю МВС у Києві. Допомога була надана в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні».

– Коли два роки тому Україна опинилася перед загрозою пандемії, Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні. Задля вирішення найважливіших медичних потреб державної медицини Засновник Фонду об'єднав ресурси Благодійного Фонду, ФК «Шахтар» та інших активів SCM. У короткий термін Фондом було створено проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Проєкт не має аналогів у країні. Це найбільша, системна й масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медзакладам у боротьбі з коронавірусом, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Вона зазначила, що з особистої ініціативи Ріната Ахметова на боротьбу із COVID-19 в Україні було виділено близько 500 мільйонів гривень. Завдяки цьому Фонд допоміг вижити 1,41 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності.

У свою чергу, начальник госпіталю Наталія Охріменко наголосила на важливості допомоги Фонду. За її словами, потреба в сучасному медобладнанні для боротьби з епідемією залишається високою. Новий апарат ШВЛ виробництва Франції вже другий, який госпіталь отримав від Фонду Ріната Ахметова.

– Дякую за підтримку, – висловила вдячність Наталія Охріменко.

Переданий апарат ШВЛ – 217-й із понад 1000 одиниць сучасного обладнання, яке отримали від Фонду понад 500 медустанов по всій країні. У тому числі до лікарень було передано понад 160 кисневих концентраторів, 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Також медики отримали від Фонду 337 ​​тисяч експрес-тестів. Проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» – найбільша приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медзакладам у боротьбі з новим захворюванням. Масштаби підтримки є безпрецедентними, і завдяки проєкту вдалося підвищити рівень якості надання медпослуг у країні.