Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медики Краматорська отримали три апарати ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова і SCM

30.09.2020

29 вересня Фонд Ріната Ахметова спільно з SCM передали три апарати штучної вентиляції легенів виробництва Франції краматорським лікарям. Два апарата отримала міська лікарня №1, ще один - обласний перинатальний центр. Вручення обладнання відбулося в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов - Порятунок життів».

- Ринат Ахметов першим прийшов на допомогу країні і виділив на боротьбу з коронавірусом 300 мільйонів гривень. Фонд Ріната Ахметова передав державним лікарням 320 тисяч експрес-тестів і більше 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Ще в березні медикам були передані перші апарати штучної вентиляції легенів. На сьогоднішній день опорні лікарні з 12 регіонів отримали від Фонду понад 130 апаратів ШВЛ. Всього Фондом закуплено 204 одиниці цього обладнання, - сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Представник SCM Лілія Ткаченко зазначила що Краматорськ отримав вже 5 апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова, а Донецька область у цілому – понад 30 одиниць такого обладнання.

- Саме апаратів ШВЛ українська медицина потребувала найбільше. Незважаючи на дефіцит високотехнологічного медичного обладнання в світі, Фонд Ріната Ахметова зумів закупити і привезти його в Україну, - сказала Лілія Ткаченко.

В.о. головного лікаря Краматорської міської лікарні №1 Юлія Кушнерик від імені всього персоналу медустанови подякувала Фонду Ріната Ахметова за допомогу в боротьбі з коронавирусною інфекцією.

- Ця допомога дозволяє нам значно підвищити якість медичної допомоги і рятувати життя наших пацієнтів, - сказала лікар.

В.о. головного лікаря обласного перинатального центру Таїсія Птиця приєдналася до слів колеги:

- У наш перинатальний центр потрапляють породіллі з коронавірусом не тільки з Краматорська, а й з північних районів області. Дякуємо Фонду Ріната Ахметова за високотехнологічний апарат, який допоможе нам боротися з важкими ускладненнями коронавирусной інфекції. Якість надання допомоги покращиться в рази.

Представник департаменту охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації Роман Піщанський зазначив, що допомога Фонду особливо важлива в ці дні, коли почалася друга хвиля пандемії.

- Коронавірус активно поширюється і тільки спільними зусиллями бізнесу і держави ми зможемо його зупинити. Від імені департаменту охорони здоров'я та медичної спільноти висловлюю подяку Фонду Ріната Ахметова за надану допомогу, - сказав Роман Піщанський.

Завідувач відділенням анестезіології Краматорської міської лікарні №1 Олександр Галузинский подякував Фонду Ріната Ахметова за онлайн-навчання лікарів, що працюють з апаратами ШВЛ.

- Це значно покращує лікування хворих. А з новими сучасними апаратами це буде здійснити вдвічі легше. Спасибі, - сказав Олександр Галузинский.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3