Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медики Добропілля отримали два висококласних апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК

15.09.2020

Сьогодні, 15 вересня, Фонд Ріната Ахметова спільно з ДТЕК передали лікарям Добропільської лікарні інтенсивного лікування (Донецька область) два апарати штучної вентиляції легенів виробництва Франції. Вручення відбулося в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

– Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні та виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом. Фонд Ріната Ахметова передав державним медичним установам 320 тисяч експрес-тестів і понад 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Ми закупили для медиків аналізатори проб, інфрачервоні термометри, інше обладнання. Але головна потреба лікарів – апарати ШВЛ. Тому Фонд закупив 204 апарати штучної вентиляції легенів. У всі регіони країни передано вже понад 120 апаратів, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Представник компанії ДТЕК Віталій Шевченко зазначив, що зараз, коли весь світ на порозі другої хвилі пандемії, медики особливо потребують допомоги.

– Боротьба з коронавірусом триває. Ми бачимо, що пандемія стрімко набирає обертів, тому продовжуємо об'єднувати зусилля влади, бізнесу та громади для порятунку життя людей. На жаль, українська система охорони здоров'я була зовсім не готова до нових викликів, не вистачало необхідного обладнання для порятунку пацієнтів з важкими ускладненнями від коронавірусу. Незважаючи на дефіцит апаратів ІВЛ в світі, Фонд Ріната Ахметова зміг закупити і привезти його в Україну. Більше половини апаратів передано медикам, і вони вже рятують життя. ДТЕК – соціально відповідальна компанія, для котрої, як і для Фонду Ріната Ахметова, допомога системі охорони здоров'я завжди була одним із пріоритетів. Ми передаємо два апарати ШВЛ Добропільській лікарні. В цілому Донецька область отримала вже 27 апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова, – сказав Віталій Шевченко.

Головний лікар Добропільської лікарні інтенсивного лікування Вадим Бобков розповів, наскільки є цінною є підтримка медиків з боку Фонду Ріната Ахметова, та подякував за надане обладнання.

– На жаль, COVID не відступає, відзначається зростання захворювання в цілому по Україні та Донецькій області. Можна говорити про другу хвилю вірусу. З 9 вересня наша лікарня приймає хворих на коронавірусну інфекцію, і цей подарунок дуже доречний. Без такої апаратури ми не зможемо повноцінно надавати необхідну допомогу. Від себе, від співробітників, від усіх жителів Добропілля дякую Рінату Леонідовичу за підтримку, – сказав Вадим Бобков.

Заступник міського голови Добропілля Олексій Галицький подякував Фонду Ріната Ахметова:

– Міська влада спільно з медперсоналом Добропілля розповіли про потреби Фонду Ріната Ахметова – і через короткий час отримали результат. Велика подяка. Упевнений, це обладнання врятує не один десяток життів.

На завершення заходу були вручені сертифікати учасникам онлайн-навчання, організованого Фондом спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України.

– У наш час дуже важливо постійно розвиватися. Через пандемію всі масові заходи і конференції скасовані. Але завдяки Фонду Ріната Ахметова ми змогли пройти навчання, поліпшити свої знання і навички, та одних навичок замало. Ці два апарати ШВЛ допоможуть нам надавати допомогу ще якісніше. Дякую Фонду, – сказав завідувач відділенням анестезіології Костянтин Скоромний, один із учасників вебінару.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві. «Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні.

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3