Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медики Чернігівської області отримали сучасний апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

11.12.2020

Фонд Ріната Ахметова передав висококласний апарат штучної вентиляції легенів центральній райлікарні Ніжина.

– Проєкт Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні» став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Проєкт не має аналогів в країні. Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом. Ключовим елементом допомоги країні стала закупівля для державних лікарень понад 200 сучасних апаратів ШВЛ. На сьогоднішній день вже передано близько 200 апаратів. Це реанімаційне обладнання високого класу. Перші з них передані ще в березні 2020 року. Обладнання від Фонду поставляється як у великі клініки обласних центрів, так і невеликі лікарні регіонів, роблячи сучасну медицину європейського рівня доступною для всіх, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

За словами медиків, допомога Фонду сьогодні є вкрай важливою.

- Хочу подякувати Фонд Ріната Ахметова за те, що відгукнулися на наші проблеми і надали цей апарат. Найближчим часом він почне працювати за своїм прямим призначенням, поліпшить роботу медиків і врятує життя не одного пацієнта, - сказав генеральний директор лікарні Юрій Солодько.

Як зазначив заступник Чернігівської ОДА Олександр Савченко, саме апарати ШВЛ наразі найбільш затребувані:

– Велика подяка за підтримку, яка сьогодні вкрай потрібна. Приклади такої співпраці актуальні та необхідні. Цей апарат буде використаний на благо людей.

У свою чергу начальник Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА Петро Гармаш також подякував за підтримку, надану регіону.

– Хочу нагадати, що минулого року ми отримали від Фонду автомобілі екстреної медичної допомоги. І сьогодні – ще один приклад того, як медустанови отримують сучасну апаратуру. Спасибі, – сказав Петро Гармаш.

Разом із апаратом ШВЛ лікарям відділення інтенсивної терапії було вручено комплекти спецодягу, пошиті для них за індивідуальними розмірами на спецзамовлення Фонду.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.