Коронавірус на подвійній передовій. Блог Римми Філь
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--20c548ffd49c9ac037bb7be13356d1440b67492e/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3%20%D0%A0%D0%B8%D0%BC%D0%BC%D1%8B%20%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D1%8C%20%D0%B4%D0%BB%D1%8F%20%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B0%202020.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22Blog+Rymmy+Fyl+dlya+sayta+2020.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%2591%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%2520%25D0%25A0%25D0%25B8%25D0%25BC%25D0%25BC%25D1%258B%2520%25D0%25A4%25D0%25B8%25D0%25BB%25D1%258C%2520%25D0%25B4%25D0%25BB%25D1%258F%2520%25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582%25D0%25B0%25202020.jpg)
Вірус сьогодні – тема номер один у всьому світі. Він змінив і в рази ускладнив звичний уклад життя всього населення Землі. Ізоляція, карантин, нестача тестів і апаратури для порятунку… Світ завмер в очікуванні вакцини.
А тепер уявімо на хвилину, наскільки складніше пережити це все в регіоні, що постраждав від війни…
Для допомоги Україні, за особистим рішенням Ріната Ахметова, на боротьбу з COVID-19 було виділено 300 мільйонів гривень. Вони спрямовані на розв’язання основних медичних потреб країни, які були визначені в координації з МОЗ. Однією з першочергових стали експрес-тести для виявлення коронавірусу. Сьогодні це головний спосіб оперативно виявити й ізолювати інфікованих хворих і запобігти епідемії.
Тому Фонд оперативно закупив 300 000 таких тестів, доставив їх в Україну та передав регіонам. Тести вже надійшли до державних лікарень у Харківській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Львівській, Київській областях, а також у місті Києві. Зокрема, 30 000 отримала Луганська область. Також Донецькій області було передано дві партії по 50 000 експрес-тестів.
На думку фахівців, цих тестів вистачить, щоб найближчими місяцями контролювати поширення коронавірусу в Донецькій області.
Це дуже важливо, тому що в містах і населених пунктах Донбасу з початку бойових дій живе дуже багато переселенців, а система охорони здоров’я потребує особливої уваги.
Ще одним дуже важливим кроком для виявлення інфікованих і для допомоги в боротьбі з поширенням COVID-19 став переданий Фондом до Маріупольської філії Донецького обласного лабораторного центру МОЗ України аналізатор проб у комплекті з тест-системою й боксом біобезпеки.
Аналізатор проб на коронавірус QuantStudio™ 5 – один із найсучасніших апаратів свого класу, достовірний, точний, швидкий, видає результат буквально за кілька годин.
Тепер медикам Донбасу не треба буде надсилати матеріали для аналізу в лабораторії інших областей – тести робитиме Маріуполь.
До комплекту переданого обладнання входить також унікальний бокс біобезпеки. Для лабораторії, яка працює з біоматеріалами на виявлення холери, гепатиту С та інших важких інфекційних захворювань, це надпотрібно, оскільки бокс гарантує безпеку медпрацівника. У бокс поміщають біоматеріал і вже всередині відбувається робота, у такий спосіб гарантуючи безпеку працівника й повну ізоляцію від усіх інфекцій.
Під час пандемії дуже важливою є турбота й увага до медичних працівників, які перебувають на передовій. А на Донбасі – на подвійній передовій.