Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Футболісти ФК «Шахтар» рятують особливих дітей — ЗМІ

19.05.2015

Якщо 10–15 років тому батьки відмовлялися від своїх дітей через фінансові труднощі, то сьогодні переважно через складні захворювання в дітлахів. Журналісти газети «Сегодня» підготували матеріал про дівчинку на ім’я Карина, від якої відмовилися ще в пологовому будинку через вроджену патологію. Дівчинці допомогли з лікуванням, і знайшли нових батьків. Повний текст статті наводимо нижче.

У восьмимісячної Карини кілька днів тому почалося нове життя. Дівчинку зі вродженою патологією — спинномозковою грижею поперекового відділу, яка не давала малятку можливість рухати ніжками, — прооперували в Київському інституті нейрохірургії ім. Ромоданова, і прогнози лікарів оптимістичні: дівчинка буде ходити. Мало того, Карину, від якої мати відмовилася ще в пологовому будинку, уже готова вдочерити сімейна пара.

Зараз дівчинка перебуває в Харківському обласному спеціалізованому будинку дитини № 1. Як розповів «Сегодня» головлікар Роман Марабян, у долі дитини брали участь як співробітники будинку та благодійного Фонду Ріната Ахметова, так і фахівці інституту, і навіть гравці ФК «Шахтар», зокрема, футболіст Олександр Кучер оплатив операцію на хребті дівчинки. «Професор Юрій Орлов з інституту нейрохірургії оглянув дитину, не знайшов грубих дефектів (а грижа була завбільшки з перепелине яйце) і виніс вердикт: після операції дівчинка зможе нормально рухатися!» — сказав Роман Марабян. Треба зазначити, що майбутня сім’я малятка опікала дівчинку з моменту її появи в будинку дитини, її майбутня мама їздила разом із нею і співробітницею будинку дитини до Києва, доглядала після операції.

Історія Карини підходить до щасливого фіналу — дівчинка матиме здоров’я й сім’ю, але далеко не всім дітям зі вродженою патологією так само пощастить. Батьки схильні відмовитися від такої особливої дитини ще в пологовому будинку, не маючи можливості заплатити за дорогу операцію. У підсумку малюк потрапляє до спеціалізованого дитбудинку, стаючи сиротою за живих батьків. Проте допомога небайдужих людей і благодійних фондів може зробити диво.

«Якщо років 10–15 тому батьки відмовлялися від дітей через соціальні труднощі, то зараз переважно через патології. Наш Будинок дитини став базою для центру реабілітації та допомоги таким дітям і їхнім батькам, створено всі умови, щоб вони не відчували себе ізгоями й не відмовлялися від дітей. Сподіваюся, що щаслива історія Карини може багато разів повторитися», — говорить головлікар будинку дитини Роман Марабян.

Благодійний фонд Ріната Ахметова в партнерстві з ФК «Шахтар» робить усе можливе, щоб діти жили й виховувалися в сім’ях. Ось уже сьомий рік в Україні діє соціальна кампанія для підтримки національного усиновлення та сімейних цінностей «Сирітству — ні!». За цей час понад сім тисяч дітей знайшли своїх нових батьків завдяки порталу www.sirotstvy.net.

ДЖЕРЕЛО