Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фото на згадку

04.02.2014

Багатонаціональна група музейних працівників Culture Themes оголосила 22 січня Днем музейних СЕЛФІ* і влаштувала флешмоб для працівників і відвідувачів музеїв у різних країнах. Все, що потрібно зробити, аби долучитися, – сфотографувати себе на тлі вподобаного музейного експонату і викласти ці зображення в соціальні мережі з хештегом #museumselfie.

На цю ідею групу Culture Themes наштовхнули численні автопортрети з опудалом моржа, виставленим в етнографічному музеї Хорнімана (Лондон). Відвідувачі та працівники музею не втрачають можливості сфотографуватися з цим експонатом через його незвичайний вигляд. У 1870 році з Гудзонової затоки (Канада) лондонському таксидермістові – набивачеві опудал – були доставлені залишки моржа. Він точно не знав, як має виглядати ця тварина. Тому набив опудало настільки щільно, що морж залишився без властивих цьому ссавцю глибоких зморшок. У 1893 році опудало потрапило в колекцію музею Хорнімана, де й перебуває досі.

 

*Слово selfie (від англ. self – сам) вперше з'явилося у 2002 році на австралійському форумі. Це назва власних фотографій, зроблених на смартфони або фотокамери. Останнім часом СЕЛФІ заповнили соцмережі, навіть Папа Римський Франциск викладає СЕЛФІ з відвідувачами Ватикану. А саме слово selfie за десять років стало настільки популярним, що в 2013 році було визнано Оксфордським словником англійської мови словом року.