Фонд Ріната Ахметова. Завжди готовність допомогти номер 1
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--1bdbd2df7c3be367ebd595fc0d1c0185508047fa/%D0%91%D0%BB%D0%BE%D0%B3%20%D0%A0%D0%B8%D0%BC%D0%BC%D1%8B%20%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D1%8C%20%D0%B4%D0%BB%D1%8F%20%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B0%202020.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22Blog+Rymmy+Fyl+dlya+sayta+2020.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%2591%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25B3%2520%25D0%25A0%25D0%25B8%25D0%25BC%25D0%25BC%25D1%258B%2520%25D0%25A4%25D0%25B8%25D0%25BB%25D1%258C%2520%25D0%25B4%25D0%25BB%25D1%258F%2520%25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582%25D0%25B0%25202020.jpg)
Нині багато моїх земляків, які пережили події 2014 року, проводять аналогії з тією весною. Катастрофа настала, і тоді і зараз, стрімко. Що робити і як правильно діяти не знав ніхто.
Як тоді, навесні 2014 року, так і зараз, Фонд Ріната Ахметова відразу почав діяти і перед новою загрозою – коронавірусом – першим прийшов на допомогу країні. Спочатку в Нових Санжарах, де перебували в обсервації евакуйовані з Китаю українці. 94 особи отримали «набори турботи» Фонду. Це були предмети першої необхідності: пледи, засоби особистої гігієни, халати.
А вже 28 лютого, ще до того, як ВООЗ оголосила пандемію, Фонд передав українським медикам перше обладнання, необхідне для ефективного лікування хворих із тяжкими наслідками коронавірусу: мобільний апарат штучної вентиляції легенів і концентратор кисню для нього. В цей же день в Нові Санжари Фонд привіз засоби спецзахисту: респіратори та захисні окуляри, а також інфрачервоні термометри. Вся ця робота велася і ведеться виключно в тісній координації з Міністерством охорони здоров'я України, що дозволяє оперативно реагувати на виклики, з якими зіткнулася країна в умовах загрози епідемії.
Обсяги допомоги збільшувалися. І менше ніж за два тижні українські медики отримали від Фонду ще апарати штучної вентиляції легенів і інше обладнання, ізолюючий мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих, захисний біологічний і протихімічний костюм з фільтрувально-вентиляційною установкою. І це крім десятка тисяч захисних масок, інфрачервоних термометрів.
І знову Рінат Ахметов показав, що не забуває земляків, які опинилися в біді. Коли стало відомо, що Донецька область залишилася єдиною в країні без обладнання для виявлення коронавірусу, Засновник Фонду особисто прийняв рішення допомогти регіону. Вже найближчим часом в Маріуполь буде доставлено аналізатор проб Convergys® PCRtist в комплекті з тест-картриджами для нього. Ця унікальна лабораторія дуже допоможе ефективно виявляти небезпечне захворювання. Наразі Фонд також закуповує 20 000 експрес-тестів.
А буквально вчора стало відомо, що Рінат Ахметов направляє 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об'єднав всі ресурси - Благодійного Фонду, компаній ДТЕК і Метінвест, ФК «Шахтар» і всіх активів SCM - для допомоги Україні. Зокрема, за особистим рішенням Засновника Фонд закупить для всієї країни ще 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Крім того, додатково будуть придбані як мінімум 200 апаратів ШВЛ, необхідні для порятунку життів людей.
Добре розуміючи роботу Фонду зсередини, я можу сказати, що швидкість прийняття рішень, актуальність допомоги та її необхідність – це те, що завжди є головним завданням Фонду. Так було завжди. Так залишається зараз.