Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова візьме участь у всеукраїнському форумі, присвяченому проблемі коронавірусу

08.02.2021

З 8 по 10 лютого в Києві відбудеться форум «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді», організований Офісом Президента України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я, UNICEF та агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Одним із учасників діалогу про пандемію та подолання її наслідків стане Фонд Ріната Ахметова.

– Пандемія коронавірусу стала серйозним викликом для державної медицини. Опорним лікарням, особливо регіональним, гостро не вистачало сучасного обладнання, захисних костюмів, тест-систем. Щоб допомогти країні оперативно закрити головні медичні потреби, Рінат Ахметов виділив на боротьбу з коронавірусом понад 300 мільйонів гривень. Ще в лютому 2020 року Фондом Ріната Ахметова було розпочато реалізацію проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», в рамках якого вдалося закупити і передати лікарням у всіх регіонах країни понад 1000 одиниць медичного та лабораторного обладнання. Ключовим елементом допомоги стала передача понад 200 апаратів штучної вентиляції легенів. Крім того, медики опорних лікарень отримали від Фонду 337 тисяч експрес-тестів для визначення COVID-19, більше 200 тисяч засобів індивідуального захисту і витратних матеріалів. Кожна позиція з переліку медичних потреб купувалася в умовах жорстокої конкуренції, але Фонд впорався із завданням, поставленим Засновником, і зміг підтримати лікарів, які рятують життя та здоров'я українців. Фонд напрацював великий досвід, став власником унікальної експертизи. Ми отримали від Офісу Президента запрошення на Форум, під час якого розповімо, як проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» змінив українську медицину і зміг лише за рік стати найбільшою, масштабною і системною приватною ініціативою в боротьбі з коронавірусом, – каже Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Форум «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді» відбудеться за участі прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, членів уряду, депутатів Верховної Ради, провідних економістів та медиків країни. Відкрив захід Президент України Володимир Зеленський.

– Зрозуміло, що ковід, на жаль, суттєво перекроїв наше життя. Але чи погодимося ми, що це остаточно? Як нам вийти переможцями в цій незвичній битві? Чи зможе масштабна вакцинація змінити ситуацію і повернути людству свободу – свободу мандрувати, вільно спілкуватися та обіймати рідних? Очевидно, що й сама пандемія, і вакцинація як один з обов’язкових елементів формування колективного імунітету – непросте завдання для кожної країни, зокрема для України. Викликів і питань дуже багато. Всі вони варті змістовної розмови, активного суспільного діалогу, – написав Президент у своєму телеграм-каналі.

Уряд України розповість на Форумі про свої плани боротьби з пандемією на 2021 рік. До них відносяться і заходи для відновлення економіки, і організація масової вакцинації, і допомога вразливим верствам населення. Окремi блоки будуть присвячені адаптації освіти і співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.

Фонд Ріната Ахметова готується взяти участь у дискусійній панелі «Регіони проти вірусу».

– Уже майже рік Фонд Ріната Ахметова допомагає країні в боротьбі з коронавірусом. Це не тільки постачання необхідного медикам обладнання, а й численні проєкти у сфері дистанційного навчання. Ми вчили лікарів працювати з найсучаснішими апаратами ШВЛ і організували два вебінари, під час яких 2000 регіональних медиків дізналися від провідних експертів країни про останні методи лікування коронавірусу. Для дітей, які перебувають на карантині, був запущений проєкт «Діджитал-фізкультура», який подивилися майже два мільйони глядачів. Фонд також розпочав проєкт «Запитай у лікаря» – і тепер будь-хто може в прямому ефірі поставити запитання найавторитетнішим лікарям. Ми поділимося своїм досвідом з організації цих освітніх проєктів, – додала Наталія Ємченко.