Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав три сучасних апарати ШВЛ лікарні №8 Кривого Рогу

17.09.2020

Міська клінічна лікарня №8 Кривого Рогу отримала три апарати штучної вентиляції легенів виробництва Франції від Фонду Ріната Ахметова та компанії Метінвест. Вручення відбулося в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

– COVID-19 не обійшов стороною жоден регіон України. Тому понад 200 апаратів ШВЛ, закуплених Фондом Ріната Ахметова для державних лікарень, передаються медикам  великих міст і маленьких селищ. Понад 120 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду надійшли в опорні лікарні в 12 регіонах країни. Перші з них передані ще в березні 2020 року. Обладнання поставляється як у великі клініки обласних центрів, так і невеличкі регіональні  лікарні , що робить сучасну медицину європейського рівня доступною для всіх. Кожна людина має право отримувати якісну медичну допомогу, тому обладнання поставляється і буде поставлятися в медустанови, які потребують його особливо гостро, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Раніше Дніпропетровській області  було передано 21 апарат ШВЛ. Також регіон отримав від Фонду 30 000 тест-систем для визначення COVID-19 і аналізатор ПЛР-тестів, а також 70 000 респіраторів, масок та інших засобів індивідуального захисту.

У свою чергу представник компанії Метінвест Дмитро Шевчик додав, що апарати ШВЛ Фонду відповідають найсучаснішим стандартам.

– Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні і направив 300 мільйонів гривень на забезпечення державних лікарень найнеобхіднішим. У тому числі - висококласними апаратами штучної вентиляції легенів. Апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова з-поміж найсучасніших у світі, але найголовніше – вони прості у використанні і значною мірою виключають вплив людського чинника. Тому можуть бути використані відразу ж після інсталяції, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз. За допомогою інтелектуального режиму апарат сам аналізує стан пацієнта і вибирає найоптимальніший рівень подавання кисню. До багатьох лікарень у всій Україні апарати ШВЛ такого класу надходять вперше. Це внесок Фонду Ріната Ахметова в модернізацію української системи охорони здоров’я, – сказав представник компанії Метінвест Дмитро Шевчик.

Як розповів директор Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк, сьогодні допомога Фонду особливо важлива:

– Ми стикаємося з другою хвилею коронавірусу. Апарати штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова – допомога, яку неможливо переоцінити. Вони реально дають хворим можливість вийти з важких форм інфікування.

Його слова підтримали медики, які на собі відчули всі складнощі боротьби з коронавірусом.

– Наша лікарня надавала і продовжує надавати медичну допомогу дітям Кривого Рогу та прилеглих районів з важкими формами респіраторно-вірусної інфекції, важкими формами пневмонії. А також із підозрою або підтвердженим діагнозом COVID-19. Ці сучасні апарати ШВЛ високого рівня і якості. Велике спасибі, – подякував головний лікар Міськлікарні №8 Володимир Мельниченко.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві. «Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні.

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3