Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав сучасний апарат ШВЛ міській лікарні № 9 Запоріжжя

16.10.2020

Міська лікарня № 9 Запоріжжя отримала сучасний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова і групи Метінвест.

– На початку 2020 року Фондом був створений проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Проєкт не має аналогів в країні. Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом. Ключовим елементом допомоги країні в рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень більш ніж 200 суперсучасних апаратів ШВЛ, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

У свою чергу представник групи Метінвест Сергій Самарський зазначив, що саме апаратів ШВЛ українська медицина потребувала найбільше.

– Незважаючи на дефіцит високотехнологічного медичного обладнання в світі, Фонд Ріната Ахметова зумів закупити і привезти його в Україну. Більше 150 апаратів передано медикам, і вони вже рятують життя пацієнтів з важкими ускладненнями від коронавірусу. Це обладнання в числі найсучасніших в світі, але найголовніше – воно просте у використанні та значною мірою виключає вплив людського фактора. Тому передані апарати можуть бути використані відразу ж після інсталяції, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз, – пояснив Сергій Самарський.

Лікарі зазначили, що ця допомога зараз дуже важлива як медикам, так і пацієнтам.

– Велике спасибі за підтримку Фонду Ріната Ахметова. Це дуже важливий апарат експертного класу. Він може працювати практично без людського втручання, – сказав заступник головлікаря лікарні Петро Риженко.

– Від імені лікарні висловлюємо подяку Фонду Ріната Ахметова за апарат ШВЛ, а також за організацію онлайн-навчання для лікарів, які працюють з апаратами штучної вентиляції легенів. Ми отримали нові знання від провідних фахівців нашої країни. Фонд Ріната Ахметова допомагає не на словах, а на ділі, – додав заввідділення анестезіології Юрій Олексієнко.

До його слів приєднався заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров:

– Велике спасибі Фонду Ріната Ахметова за допомогу місту. Цю допомогу неможливо переоцінити. Апарат ШВЛ дуже важливий і потрібний нашим медикам. Він дає можливість рятувати життя городян.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні.

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3