Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова передав сучасні апарати ШВЛ медикам Кривого Рогу

10.12.2020

Міська лікарня №17 Кривого Рогу отримала сучасні апарати штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова і компанії Метінвест.

– Завдяки проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні» державні лікарні країни отримали понад 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту і 337 тисяч експрес-тестів. Ключовим елементом допомоги країні стала закупівля суперсучасних апаратів штучної вентиляції легень. Вже майже 200 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова надійшли в опорні державні лікарні в 23 регіонах України. Такі апарати будуть актуальні навіть через багато років і необхідні для лікування тяжкохворих і порятунку життя людей по всій Україні, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

У свою чергу представник Метінвесту Дмитро Мурашко повідомив, що обладнання від Фонду поставляється як у великі клініки обласних центрів, так і невеликі лікарні регіонів України, роблячи сучасну медицину європейського рівня доступною для всіх.

– Апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова в числі найсучасніших в світі, але найголовніше – вони прості у використанні та значною мірою виключають вплив людського фактора. Тому можуть бути використані відразу ж після інсталяції, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз, – зазначив Дмитро Мурашко.

Генеральний директор Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату компанії Метінвест Олександр Герасимчук нагадав, що за підтримки Ріната Ахметова в лікарні №17 поліпшена матеріально-технічна база, відремонтовані основні відділення, придбано необхідне обладнання.

– Лікарня № 17 – опорна в місті. Вона обслуговує більш ніж 80 тисяч жителів мікрорайону Інгулець, найближчих сіл і навіть області. Через пандемію коронавірусу питання належного забезпечення стало більш актуальним і гострим. Тому Метінвест і Фонд Ріната Ахметова не залишаються осторонь. Лікарні №17 ми передали два апарати штучної вентиляції легенів, – підкреслив Олександр Герасимчук.

В.о. директора міськлікарні №17 Юрій Чорновол подякував за допомогу.

– Сьогодні нам передали два суперсучасних, унікальних апарати ШВЛ. Вони здатні самі аналізувати стан хворого і визначати параметри допомоги. Такі апарати ШВЛ сьогодні особливо необхідні та врятують дуже багато людських життів. Це інвестиції в майбутнє нашого населення, – сказав Юрій Чорновол.

Разом із апаратом ШВЛ лікарі відділення інтенсивної терапії отримали комплекти медичного спецодягу, пошиті для них за індивідуальними розмірами на спецзамовлення Фонду.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.