Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова і ПУМБ передали українським медикам першу партію кисневих концентраторів

16.12.2020

16 грудня Житомирська міська лікарня № 2 імені В. П. Павлусенко отримала шість кисневих концентраторів. Такий подарунок медикам зробили Фонд Ріната Ахметова і банк ПУМБ.

–  Загалом Фонд Ріната Ахметова і ПУМБ передадуть лікарям 140 кисневих концентраторів. Їх отримають 27 лікарень у різних регіонах України. Вручення цього обладнання – логічне продовження масштабної та системної допомоги державній системі охорони здоров’я в боротьбі з коронавірусом, яку Фонд і бізнеси групи SCM надають із лютого 2020 року. За час пандемії медикам було передано близько 200 висококласних апаратів ШВЛ, 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту й витратних матеріалів, 337 тисяч експрес-тестів, понад тисячу одиниць медичного й лабораторного обладнання, – сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Кисневі концентратори – життєво необхідне обладнання для лікування хворих середньої тяжкості. Фонд Ріната Ахметова і ПУМБ передають лікарям 10-літрові кисневі концентратори KSOC-5, Jiangsu Konsung Bio-Medical Science and Technology Co. Ltd. Ця модель може одночасно забезпечувати двох пацієнтів, які потребують кисневої підтримки під час лікування COVID-19. Такі безпечні й енергозберігаючі кисневі концентратори будуть корисні лікарям і після закінчення пандемії. Вони можуть бути використані в лікуванні не тільки захворювань органів дихання, а й серцево-судинної, і церебральної судинної системи, при гіпоксії.

–  ПУМБ прагне допомогти лікарням у боротьбі з COVID-19, підтримати пацієнтів і лікарів. Разом з Фондом Ріната Ахметова банк доставить 31 кисневий концентратор в лікарні північного регіону. Це територія нашого бізнесу і наш рідний край. Ми віримо, що сучасне обладнання допоможе медикам рятувати життя українців і сприятиме розвитку медичної системи країни, – сказав керуючий відділенням № 2 ПУМБ у Житомирі Сергій Сотниченко. 

Директор Житомирської міської лікарні № 2 імені В. П. Павлусенко Ігор Кухарук зазначив, що допомога, яку лікарям надають Фонд Ріната Ахметова і ПУМБ, безцінна.

–  Медичне співтовариство дуже вдячне за раніше надану Фондом Ріната Ахметова допомогу лікарні у вигляді апарату ШВЛ. Кисневі концентратори, які сьогодні отримують наші лікарні, дадуть можливість врятувати ще більше людських життів і стануть в нагоді після подолання пандемії для лікування пацієнтів з легеневою патологією, – сказав Ігор Кухарук.
 
Заступник мера Житомира Марія Місюрова подякувала Фонду Ріната Ахметова і ПУМБ за допомогу:

–  Міські заклади охорони здоров’я отримують серйозну підтримку від представників бізнесу. У лікарні надійшло благодійної допомоги в натуральному вигляді на суму 13 мільйонів гривень. Партнерство влади, бізнесу та благодійних фондів, зокрема ПУМБ і Фонду Ріната Ахметова, є прекрасним прикладом об’єднання зусиль для подолання пандемії.

Коли Україна зіткнулася з пандемією, першим на допомогу системі охорони здоров’я прийшов Рінат Ахметов. Він об’єднав ресурси Благодійного Фонду, ДТЕК, ФК «Шахтар» і інших активів SCM і виділив на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом 300 мільйонів гривень. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину. Для ефективної роботи Фондом було створено проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Проєкт не має аналогів у країні. Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом.