Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали сучасний апарат ШВЛ медикам Дружківки

02.10.2020

Міська лікарня №2 Дружківки отримала висококласний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК.

- Ще в лютому Рінат Ахметова виділив 300 мільйонів гривень на допомогу країні в боротьбі з COVID-19. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України. Для ефективної роботи Фондом було створено проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною програми «Рінат Ахметов - Порятунок життів». Проєкт не має аналогів в країні. Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам в боротьбі з коронавірусом. Ключовим елементом допомоги країні в рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Саме апаратів ШВЛ українська медицина потребувала найбільше, - розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

За словами директора підприємства «Корум Дружківський машинобудівний завод», який є частиною ДТЕК, Тетяни Калугіної, незважаючи на дефіцит якісного медичного обладнання в світі, Фонд зумів закупити і привезти його в Україну.

- Понад 130 апаратів передано медикам, і вони вже рятують життя пацієнтів з важкими ускладненнями від COVID. Це обладнання - в числі найсучасніших в світі, але найголовніше - воно просте у використанні і в значній мірі виключає вплив людського фактора. Тому передані апарати можуть бути використані відразу ж після інсталяції, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз, - пояснила Тетяна Калугина.

У свою чергу головний лікар лікарні Сергій Несчетний подякував за допомогу.

- В Україні меценат в сфері медицини №1 - Рінат Ахметов. Ми вдячні йому за допомогу. У нас є кваліфіковані лікарі і таке сучасне обладнання в кілька разів підвищить якість лікарської праці. А це десятки врятованих життів. Тому апарат ШВЛ для нас як ніколи важливий. Тепер ми озброєні для боротьби з бідою. Важливо, що це обладнання буде допомагати людям і надалі, після завершення пандемії, - розповів Сергій Несчетний.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3