Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали два сучасних апарати ШВЛ Курахівській міській лікарні

16.09.2020

Міська лікарня Курахового отримала два висококласних апарати штучної вентиляції легенів виробництва Франції від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК.

– Рінат Ахметов виділив на допомогу державним лікарням 300 мільйонів гривень. На ці кошти було закуплено експрес-тести для виявлення коронавірусу, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатори ПЛР. Але головна медична потреба – апарати штучної вентиляції легенів, які допомагають рятувати життя хворих з важкими ускладненнями від інфекції. Фонд Ріната Ахметова закупив понад 200 апаратів ШВЛ, перші з яких лікарі отримали ще в березні, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Як зазначив генеральний директор ДТЕК «Курахівська ТЕС» Станіслав Валантір, для ефективної роботи Фондом було створено проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», що став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Це найбільша, системна та масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом.

– Саме апарати ШВЛ українська медицина потребувала найбільше. Незважаючи на дефіцит високотехнологічного медичного обладнання в світі, Фонд Ріната Ахметова зумів закупити і привезти його в Україну. Більше половини апаратів передано медикам, і вони вже рятують життя пацієнтів з важкими ускладненнями від коронавірусу. Це найсучасніше обладнання, – сказав Станіслав Валантір.

Донецька область вже отримала від Фонду Ріната Ахметова 29 висококласних апаратів ШВЛ.

Директор Курахівської міської лікарні Ігор Корчак подякував за допомогу, зазначивши її важливість:

– Висловлюємо велику подяку Фонду Ріната Ахметова за своєчасну поставку такого потрібного для нас обладнання. На жаль, пандемія коронавірусу набирає обертів, і ми відчуваємо це за кількістю важкохворих, які поступили до нас. Ці апарати безцінні і врятують їм життя.

До його слів приєднався міський голова Курахового  Роман Падун:

– Хочу сказати величезне спасибі Фонду Ріната Ахметова за підтримку, яку ви постійно нам надаєте протягом багатьох років. Апарати ШВЛ – неоціненний подарунок.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві. «Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні.

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3