Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова: допомогти українським анестезіологам

15.10.2021

Цього тижня Україна відзначає Всесвітній день анестезіолога. Для Фонду Ріната Ахметова це також особлива дата, адже підтримка сфери екстреної медицини – важливий напрям його діяльності.

– Фонд Ріната Ахметова є найбільшою в Україні приватною благодійною ініціативою. Домогтися цього вдалося за рахунок реалізації масштабних і системних проєктів у різних галузях. Спираючись на свої досягнення і світовий досвід благодійництва, Фонд у першу чергу змінював на краще медицину країни. Так, коли Україна зіткнулася з пандемією COVID-19, Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу. Він виділив понад 450 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом у рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» – частині програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Це найбільша, комплексна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з новим захворюванням. У найкоротші терміни опорні лікарні по всій країні отримали 207 апаратів ШВЛ, більш ніж 300 тисяч експрес-тестів, понад 200 тисяч засобів індивідуального захисту й витратних матеріалів, 155 кисневих концентраторів. Усього допомогу Фонду отримали понад 500 медзакладів по всій країні, – розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Вона підкреслила, що масштаби цієї допомоги є вагомими, а проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» підняв рівнем вище якість надання медпослуг у країні.

Раніше медики також отримали дуже важливу підтримку Фонду. За особистим рішенням Ріната Ахметова в найкоротші терміни був реалізований безпрецедентний для країни проєкт «200 швидких для України». Державні установи охорони здоров'я в усіх регіонах отримали 114 «реанімацій на колесах», 22 неонатальні швидкі для порятунку життя новонароджених, 64 унікальні медичні позашляховики для роботи в найвіддаленіших населених пунктах. Проєкт допоміг покращити якість екстреної медицини в Україні.

Один із таких автомобілів став надійним помічником для медиків Хортицької станції швидкої допомоги в Запоріжжі. Бригада медиків на цьому автомобілі зараз протистоїть епідемії коронавірусу. Обладнана за останнім словом техніки машина відіграє велику роль у порятунку життя пацієнта, коли рахунок іде на хвилини.

– Завдяки допомозі Ріната Ахметова ми змінили стару «Газель» на нову, комфортабельну й добре оснащену машину. Спасибі за те, що нас почули, допомогли ‒ і тепер ми оперативно рятуємо життя людей, – подякували завідувач підстанцією Анатолій Сидоренко і його колега Ірина Молчанова.

Окрему увагу Фонд приділяє сучасним трендам у медицині. Так, спільно з Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України проведено три онлайн-конференції. Провідні лікарі-анестезіологи та персонал відділень інтенсивної терапії регіональних опорних державних лікарень ділилися досвідом лікування COVID-19. В онлайн-навчанні від Фонду взяли участь понад 3000 українських медиків. Також спільно з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України створено серіал «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легенів». Він допоміг медикам в найкоротші терміни освоїти сучасні апарати штучної вентиляції легенів.