Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Фонд Ріната Ахметова допомагає медикам України в боротьбі з коронавірусом

30.11.2020

Героїчна праця лікарів з початком пандемії стала більш важкою. Стандартна зміна багатьох українських медиків, залучених до боротьби з коронавірусом, зросла. Значну частину цього часу лікарі проводять в захисних костюмах, масках та інших засобах індивідуального захисту. Лише зрідка їм вдається переодягнутися в звичні білі халати, які не завжди зручні і часто спричинюють дискомфорт. Про це говорять самі медики, коли розповідають про головні медичнi потреби. Щоб підтримати лікарів, Фонд Ріната Ахметова пошив 1500 комплектів комфортного медичного одягу.

Кожен костюм пошитий за індивідуальними розмірами медиків, котрі працюють в лікарнях, що є учасницями проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». 1000 комплектів спецодягу вже передано в опорні лікарні. Ще 500 – надійдуть в регіональні опорні лікарні до кінця року разом із апаратами ШВЛ, закупленими Фондом Ріната Ахметова і бізнесами групи SCM.

– У державні лікарні вже передано близько 190 апаратів з більш ніж 200, закуплених за ініціативи Ріната Ахметова. Він першим прийшов на допомогу країні та виділив на боротьбу з коронавірусом 300 мільйонів гривень. Саме апарати ШВЛ – головна медична потреба, оскільки вони незамінні при лікуванні хворих із важкими ускладненнями від коронавірусу. Фонд також передав лікарям у всіх регіонах України 337 тисяч тест-систем, більше 200 тисяч засобів індивідуального захисту і витратних матеріалів, понад 1000 одиниць медичного обладнання. Медичні костюми – маленька, але важлива потреба лікарів, тому Фонд врахував і це прохання, – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів подякував Фонду Ріната Ахметова за допомогу системі охорони здоров'я.

– Дозвольте мені подякувати Фонду Ріната Ахметова за цю постійну підтримку. Фонд одним із перших прийшов на допомогу нашій області. Крок за кроком медицина Івано-Франківщини змінюється і стає більш готовою до викликів, – сказав Віталій Федорів.

Вагомість допомоги медикам відзначив і міський голова Дніпра Борис Філатов:

– Слова подяки соціально відповідальному бізнесу. Окреме спасибі за допомогу, яку Фонд Ріната Ахметова надавав раніше. Ми завжди раді підтримці з боку бізнесу. Це дійсно те, що нам потрібно.

Завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Лисичанської багатопрофільної лікарні Олександр Рештаненко зазначає, що участь бізнесу в допомозі системі охорони здоров'я вкрай важлива саме зараз.

– Ця хвороба забирає життя, багато життів. Тому важливо об'єднати зусилля. Без допомоги від бізнесу катастрофа була б в рази страшніша, – сказав Олександр Рештаненко.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.