Допомога Гуманітарного штабу важлива для більшості українців. БЛОГ Римми Філь, координатора Гуманітарного штабу Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_storage/disk/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaDdDRG9JYTJWNVNTSnJkbUZ5YVdGdWRITXZZamhqY0RGd1kzQnBNR3MwZURKdk5HZ3djSGt6YkRabE1EUndiaTlsTWprek5qaG1OMkU0WVRKalltWTJOV1UxTXpWaE5URXpaR0UyTVRkbE9EWTFNbUU0WlRRMFpEaGxNVE5tTmpVNE5USXlZemxtTmpWa01UZGpZak0zQmpvR1JWUTZFR1JwYzNCdmMybDBhVzl1U1NKYmFXNXNhVzVsT3lCbWFXeGxibUZ0WlQwaU1qQXhOeTB4TUMweU9EVXhNVjh3WDI5eWFXY3VhbkJuSWpzZ1ptbHNaVzVoYldVcVBWVlVSaTA0SnljeU1ERTNMVEV3TFRJNE5URXhYekJmYjNKcFp5NXFjR2NHT3daVU9oRmpiMjUwWlc1MFgzUjVjR1ZKSWc5cGJXRm5aUzlxY0dWbkJqc0dWQT09IiwiZXhwIjoiMjAyNC0wNy0yNlQyMzozMTo1OS43MjhaIiwicHVyIjoiYmxvYl9rZXkifX0=--4caee02a8727ded5bdadff6cc0c81d2488ad9cc7/2017-10-28511_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222017-10-28511_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272017-10-28511_0_orig.jpg)
Четвертий рік на Сході України страждають люди. Там йде війна, яка принесла мирним жителям море горя і біди, а головне – забрала тишу. До сих пір в зведеннях обстріли селищ, поранення мирних жителів, руїна. У цих абсолютно нелюдських умовах люди не живуть – виживають.
Про події на Донбасі рідше говорять в новинах. Але проблема та біда залишилися. І чим довше вони тривають, тим більше українців розуміють, що мирні люди потребують допомоги. Вони співпереживають і готові допомагати. Водночас довіряючи волонтерам і благодійникам.
Про це свідчать результати опитування за грудень минулого року Київського міжнародного інституту соціології. За даними соціологів, найбільшу довіру серед українців мають церква та волонтери. Понад 53,5% довіряють людям, які з власної ініціативи допомагають тим, кому складніше. Тобто, довіряють тим, хто допомагає справами.
Довіра – поняття дуже важливе та багатогранне. Його можна досягти тільки кропіткою, важкою і дуже системною роботою. Роботою, яка не обчислюється годинами за столом, а йде від самого серця.
З початку бойових дій щодня допомагає людям Гуманітарний штаб Ріната Ахметова, діючи виключно за принципом – допомагати там, де допомога найбільше потрібна, і тим, хто найбільше її потребує. Люди похилого віку, люди з інвалідністю, діти – багато хто з них просто б не вижив без допомоги Штабу. За час його роботи видано майже 12 000 000 наборів виживання, це понад 130 000 тонн продуктів.
Адресну допомогу отримали понад 50 000 осіб. А допомога на лікування була надана понад 8 700 особам – майже половина з них діти.
За цими величезними цифрами – людські життя. Життя кинутих напризволяще людей похилого віку, життя маленьких хворих дітей, життя найбільш вразливих і незахищених.
Кожна історія – величезна трагедія. Коли виникає перед людиною дилема – жити чи ні...
За даними дослідження, проведеного в серпні 2017 року, майже 80%, а це абсолютна більшість населення країни, позитивно оцінюють діяльність Гуманітарного штабу та вважають його роботу дуже важливою.
Це дуже високий показник. Це не просто цифри та висока оцінка. Це – ставлення і довіра. Це – ті самі почуття у відповідь, і щирі почуття простих людей, яким допоміг і допомагає Рінат Ахметов. Тому що інакше не може бути, адже його допомога землякам щира та йде від самого серця.