Данська Група з розмінування провела сесію з мінної небезпеки для дітей, які повернулися в Україну після вивезення до рф, на «Блогер Кемпі» Фонду Ріната Ахметова
Під час зимової зміни «Блогер Кемпу», організованої Фондом Ріната Ахметова на Закарпатті, діти взяли участь у сесії з мінної небезпеки. Її провели представники Данської Ради у справах біженців — Департамент з гуманітарного роззброєння та миробудівництва. Заняття відбулося в інтерактивному онлайн-форматі.
У цієї зміни є важлива особливість: у «Кемпі» відпочивають та оздоровлюються діти, яких було незаконно вивезено до росії та вдалося повернути в Україну. Цим хлопцям та дівчатам Фонд приділив максимум уваги та забезпечив перші кроки їхньої психологічної та фізичної реабілітації після пережитого.
«На майстер-класі, який створив нам Фонд Ріната Ахметова, я багато дізналася про безпеку поводження з мінами. Мені здається, це дуже корисно в такий час. Нам розказали про самі міни, про те, як уникнути потрапляння на мінне поле. Якщо складуться такі обставини, то тепер я точно знаю, що робити. Нам дуже цікаво розповідали, нас питали, з нами розмовляли. Був живий діалог і це мені дуже сподобалося», — поділилася враженнями учасниця зміни Валерія Галич з Сєвєродонецька Луганської області.
Данська Рада у справах біженців (DRC) — це незалежна, неурядова, неприбуткова гуманітарна організація, яка ставить за мету надання захисту ВПО, а також допомагає у пошуку довгострокових рішень проблем переселенців. Департамент з гуманітарного роззброєння та миробудівництва (HDP) — підрозділ DRC, який працює у сфері протимінної діяльності, зокрема займається гуманітарним розмінуванням. HDP допомагає населенню максимально безпечно пристосуватися до нових умов життя на територіях, де можуть бути вибухонебезпечні предмети та міни.
Представники DRC працювали в Україні у 1998-2000, 2007-2013 роках, допомагаючи кримським татарам, що поверталися з Центральної Азії, та розвиваючи потенціал державних структур, що працюють з біженцями, а також успішно реалізували Програму захисту дітей-біженців та шукачів притулку. У листопаді 2014 року DRC відновила свою діяльність в Україні у відповідь на гуманітарні потреби країни.
У рамках проєкту «Рінат Ахметов — Дітям. Мирний відпочинок дітям України» оздоровилися, відпочили та отримали кваліфіковану психологічну допомогу у таборі «Блогер Кемп» майже 4,9 тисячі дітей з усієї України, які постраждали від війни.