7 кроків до надання соціальних послуг: запис вебінару від Фонду Ріната Ахметова

Кожна родина, яка опинилася у важких життєвих обставинах, може звернутися за соціальною підтримкою від держави. Наступний етап — «Визначення потреб дитини та її сім’ї у соціальних послугах». Програма «Сирітству — ні!» Фонду Ріната Ахметова організувала вебінар на цю тему. Експерти наголошують: чим якісніша оцінка ситуації фахівцем — тим більше шансів у родини вийти зі складного сценарію.
Запис вебінару тут: https://bit.ly/3Qi3y05
Також після перегляду можна отримати сертифікат слухача, для цього треба звернутися до фахівців Фонду.
До оцінки соціальних потреб родини ведуть 7 кроків. Все починається із визначення мети цієї роботи і рішень, які прийматимуться за результатами оцінки. Зазвичай фахівці фокусують увагу зокрема на типі випадку — простий, складний, екстрений, та переліку послуг, на які може претендувати родина.
«Але вкрай необхідно при оцінці потреб звертати увагу на сильні сторони і дорослих, і дітей. Адже саме це — потенціал, який допоможе родині вийти з замкненого кола», — акцентує Олеся Білько, начальниця відділу підвищення професійних компетенцій працівників надавачів соціальних послуг Дніпропетровського обласного центру соціальних служб.
А ще серед найважливіших кроків — налагодження партнерських стосунків із дитиною та членами її сім‘ї та спеціалістами із міжвідомчої команди.
«Коли ми хворіємо, лікар робить призначення лише після додаткових обстежень. Так само відбувається і у сфері соціальних послуг: треба чітко розуміти, яка інформація треба для загальної картини і де ми можемо її отримати. Можливо, треба звертатися до навчального закладу. Можливо — до старостату», — пояснює спікерка.
Захід, орієнтований на фахівців соціальних служб, зібрав близько 300 слухачів. Слідкуйте за анонсами наступних вебінарів Програми «Сирітству — ні!» Фонду Ріната Ахметова тут: https://akhmetovfoundation.org/s/197e64 .
Фонд Ріната Ахметова всі роки роботи докладає зусиль, щоби кожна дитина виховувалася в сім’ї. Завдяки програмі «Сирітству — ні» вже майже 11 тисяч дітей в Україні знайшли нові родини.