Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«200 швидких для України»: допомога і порятунок

04.09.2020

Фонд Ріната Ахметова в 2019 році реалізував проєкт «200 швидких для України». Дві сотні нових машин із сучасною медичною технікою були передані державним установам охорони здоров'я. Проєкт реалізовано за особистим рішенням Ріната Ахметова, а його головне завдання – підняти на якісно новий рівень надання екстреної медичної допомоги по всій країні.

– Фонд передав державним установам у всіх регіонах країни 114 «реанімацій на колесах», 64 унікальних позашляховика. А також 22 машини неонатальної швидкої допомоги, де встановлені апарати штучної вентиляції легенів виробництва Італії, – розповіла Ірина Блажан, директор проєктів і програм Фонду.

Один із таких автомобілів – Peugeot Boxer типу В, одержала станція швидкої допомоги в Броварах. Автівка вже добре зарекомендувала себе серед лікарів.

– Бувало, нас самих заколисувало настільки під час виїзду, що не витримували. А тут можна спокійно встановити крапельницю, провести аспирацію дихальних шляхів і зібрати мокротиння, – так лікарка Віра Дятлова говорить про умови роботи на старих автомобілях швидкої допомоги. Згадує, що за роки лікарської практики це були переважно уазики та газелі.

Водії підтверджують слова колег в білих халатах.

– Один виїзд по місту забирає 10 хвилин. За місто – 20. Тепер приїжджаємо набагато швидше, бо нова машина це дозволяє, – пояснює Владислав Пижевський, водій швидкої.

Менш ніж за рік автомобіль Фонду подолав понад 350 000 кілометрів, виїжджаючи на найскладніші виклики. Справжнім випробуванням стала епідемія коронавірусу як для медиків, так і їхньої вірної помічниці.

– Я просто боявся ходити додому, де на  мене чекала дружина на восьмому місяці вагітності. Тільки б не принести інфекцію, – говорить Владислав Пижевський.

До психологічної напруги додалося фізичне, адже з початком епідемії кількість викликів зросла вдвічі. Нова швидка значно полегшила працю медиків, забезпечуючи комфортні умови для них і пацієнтів.

– Фонд Ріната Ахметова виконує дуже благородну місію, допомагаючи людям, які потрапили в біду. Це класний автомобіль, надійний. Спасибі Рінату Ахметову, – подякував Георгій Зубковський, головлікар Броварської станції екстреної медичної допомоги.