«200 швидких для України»: допомога, яка вже рятує життя
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--1a4e7367ed29d662efd0ae5e5b6512f0c7b83bf5/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%20%D0%B4%D0%BB%D1%8F%20%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%B9.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22foto+dlya+glavnoy.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D1%2584%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE%2520%25D0%25B4%25D0%25BB%25D1%258F%2520%25D0%25B3%25D0%25BB%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25BD%25D0%25BE%25D0%25B9.jpg)
У 2019 році за особистим рішенням Ріната Ахметова був реалізований проєкт «200 швидких для України». Він дозволив підвищити рівень екстреної допомоги в країні. За рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя, зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів. Сьогодні багато із цих швидких задіяні в боротьбі з епідемією в усіх областях.
Євген Тищенко – медик бригади швидкої допомоги в Черкасах. На швидкій Фонду вони виїжджають до пацієнтів з коронавірусом. Молода людина наголошує, що до викликів завжди готові. Тим більше, завдяки обладнаній за європейськими стандартами машині.
– На ковідних пацієнтів дивитися особливо важко, адже на твоїх очах задихається людина. І тому діяти потрібно швидко. Автомобіль чудовий, у ньому є всі засоби надання допомоги. Завдяки цьому врятоване вже не одне життя, – пояснює лікар.
За словами черкаських медиків, оперативно працювати їм дуже допомагає техніка в салоні нової швидкої. Тут є апарат кисневого забезпечення, дефібрилятор, зручні ноші та багато іншого, від чого залежить порятунок життів.
– Велике спасибі Рінату Ахметову за отриманий автомобіль. Він дійсно став незамінним, особливо в нинішній час. Лікарі доїжджають навіть у найвіддаленіші хутори, де і доріг немає, ‒ розповіла Галина Радьога, головний лікар Звенигородського центру первинної медичної допомоги.
На сьогоднішній день швидкі Фонду здійснили понад 368000 виїздів і вже врятували сотні тисяч життів по всій країні. На батьківщині Кобзаря, в селі Шевченкове Черкаської області, вони також вже добре знайомі людям. Місцева мешканка, заслужена вчителька України Ліна Терещенко – одна з тих, кого врятувала допомога Ріната Ахметова. Сучасний автомобіль, отриманий медиками в рамках проекту «200 швидких для України», оперативно доставив жінку до лікарні.
– Про таку машину мріють усі районні лікарні, адже тих, хто потребує допомоги дуже багато. Ми вдячні Рінату Ахметову за те, що подарував цей автомобіль. Спасибі йому, – каже Ліна Терещенко.
«200 швидких для України» – найбільший приватний благодійний проєкт у сфері невідкладної медицини. Вперше за 30 років незалежності країни Рінат Ахметов – єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги.
- Українська медицина отримала 64 позашляховики, 22 неонатальних автомобілі та 114 «реанімацій на колесах». Проєкт «200 швидких для України» змінив якість екстреної та первинної медико-санітарної допомоги в країні. Тепер медики можуть приїжджати до пацієнтів швидше, а допомагати – ефективніше. Бригади швидкої допомоги на цих машинах можуть врятувати мільйон життів на рік, – пояснила Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.