Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Врятувати маленьке життя

20.11.2020

У 2019 Фонд Ріната Ахметова реалізував безпрецедентний проєкт «200 швидких для України». Саме стільки автомобілів, обладнаних за останнім словом медичної техніки, вирушили у найвіддаленіші куточки країни. У тому числі 22 неонатальні швидкі, чия місія – рятувати життя і здоров'я новонароджених.

Долю немовляти вирішують лічені секунди, навіть транспортування без особливих умов згубне для таких крихітних пацієнтів. Тому кожна машина від Фонду обладнана технікою для екстреного порятунку, аж до апарату штучної вентиляції легенів у дітей. А головне, що це вже не лише реанімація на колесах. Адже в салоні знаходиться свого роду «капсула життя» – кювез. Він підтримує стабільну, безпечну температуру і вологість, туди надходить кисень.

– Ця машина по-справжньому рятує життя. За будь-яких умов, в епідемії, поза епідемією. Машина тихо робить роботу, що дає шанс малюкам вижити. Дякую Фонду Ріната Ахметова і особисто Рінату Леонідовичу за такий подарунок, – сказала Оксана Чопко, заступниця директора Волинської дитячої лікарні.

Виконуюча обов'язки завідуючої відділення інтенсивної терапії Обласної клінічної дитячої лікарні Миколаєва Наталія Палагнюк зізнається, що новий автомобіль вразив навіть її, професіонала з 20-річним досвідом медичної роботи. Втім, освоїли новинку місцеві медики оперативно, самі можуть провести екскурсію в салоні. Особливо важливо, підкреслюють фахівці, коли дитина розміщується в кювезі, спеціальний датчик визначає температуру немовляти. Потім кювез сам налаштовується на оптимальний температурний режим, також безперервно йде подача кисню при транспортуванні дитини.

Головний лікар Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні Олександр Пліткін зазначив, що нова швидка зробила вже сотні виїздів:

– Медики, які виїжджають на виклики у пологові будинки, в захваті від роботи машини, від роботи тієї техніки, якою забезпечений цей автомобіль.

Мешканка Миколаєва Наталія Косанчук нещодавно стала мамою. Після народження її доньці поставили діагноз, впоратися з яким могли тільки лікарі спеціалізованого відділення в обласній лікарні. Дівчинку успішно привезли до пункту призначення на автомобілі для реанімації новонароджених. Машина була подарована в рамках проєкту «200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова.

– Нам дуже потрібен був цей реанімобіль. У ньому є все необхідне для підтримки життя дитини, для порятунку життя. Від усіх матусь Миколаївської області хочу подякувати благодійний Фонд Ріната Ахметова за такий подарунок нашій лікарні, – сказала Наталія Косанчук.

Фонд Ріната Ахметова продовжує системно та масштабно допомагати українській медицині. Для ефективної боротьби з епідемією коронавірусу був створений проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», що став частиною програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом. В рамках проєкту державним лікарням передано більше 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Також медики отримали від Фонду 337 тисяч експрес-тестів. Ключовим аспектом проєкту стало придбання понад 200 сучасних апаратів ШВЛ, в яких найбільше потребувала українська медицина.