Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

15 років Фонду Ріната Ахметова: зробити українську екстрену медицину високоякісною та доступною

27.07.2020

Упродовж багатьох років Фонд Ріната Ахметова системно допомагає країні вирішувати глобальні проблеми, з якими стикається Україна. Насамперед це стосується порятунку життя та здоров’я людей. Такі масштабні завдання вимагають відповідного підходу, і тому Фонд на національному рівні реалізував низку проєктів із підтримки української медицини. А 2019 року з’явився проєкт «200 швидких для України».

«200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова увійшов в історію країни як найбільша приватна благодійна ініціатива в галузі первинної медицини. Це проєкт національного масштабу – двісті суперсучасних спецавтомобілів уперше отримали державні установи охорони здоров’я в усіх областях країни. Ніколи раніше в Україні лікарі в селах або важкодоступних населених пунктах не отримували машин такого класу. Проєкт «200 швидких для України» змінив якість екстреної та первинної медико-санітарної допомоги. Тепер медики в усіх областях приїдуть до пацієнтів швидше й допомагатимуть ефективніше», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Серед переданих автомобілів 114 «реанімацій на колесах», 22 машини неонатальної допомоги та 64 автомобілі на базі позашляховика Toyota Land Cruiser. Причому кожна унікальна по-своєму.

Неонатальні швидкі рятують новонароджених і недоношених дітей, коли долю немовляти вирішують лічені секунди. Тому салони обладнані всім необхідним, є навіть свого роду «капсула життя» – кувез для малюків. У медиків автомобіль викликав справжнє захоплення.

«Доводилося їздити на виїзди навіть на рафіках, у яких не було нічого. А в цьому автомобілі побачив суперсучасне європейське обладнання. А чим краще обладнання, тим більше шансів на виживання й одужання в новонародженого», – поділився враженнями директор Запорізької обласної клінічної лікарні Юрій Борзенко.

Швидкі B-класу самі медики назвали «реанімацією на колесах». Тут є все для екстреної допомоги: дефібрилятор-монітор, кисневі апарати, електрокардіограф, пульсоксиметр, глюкометр, сучасні ноші на колесах, електрокардіограф, оксиметр. Як зізналися медики з Черкаської області, автомобіль подарував їм віру в завтрашній день.

«Станції швидкої допомоги в багатьох регіонах перебувають на межі закриття: немає ні ресурсів, ні транспорту, ні обладнання. Тільки нашій області бракує понад 80 автомобілів. Тому ви навіть не уявляєте, з якою радістю наш персонал сприйняв новину про передання нам нової швидкої. Радіємо, мов діти малі. Дуже вдячний Фонду Ріната Ахметова», – розповів Ігор Фесун, директор Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги.

Він підкреслив, що кожний такий автомобіль дасть змогу врятувати більше людських життів. Адже кожний із них оснащений новим обладнанням, що, відповідно, означає зовсім інші умови роботи для лікарів.

Автомобілі на базі позашляховика – унікальна техніка для роботи в найбільш віддалених і важкодоступних населених пунктах, районах. Завдяки їм місцеві жителі вперше отримали доступ до сучасної медицини європейського рівня.

«Водії швидкої люблять говорити, що в нас немає доріг, а є тільки напрямки. І це дійсно часто саме так. Особливо коли йдеться про віддалені села. Там у найкращому разі ґрунтові дороги, а в найгіршому – грязюка до коліна. Дістатися до пацієнтів, відрізаних від цивілізації з такими перешкодами, раніше було неможливо. Радіус роботи нашої амбулаторії – 25 км, і навіть пішки туди не дійти. Але тепер проблему розв’язано. Ми отримали медичний позашляховик Toyota Land Cruiser, і він добре себе зарекомендував. Снігу цієї зими не було, але з брудом впорався відмінно. Завдяки новій машині допомога зараз доступна всім», – так каже про спецавтомобіль на базі Toyota Land Cruiser головний лікар Приютівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Олександр Гірник.

Він зазначив, що раніше про такий автомобіль місцеві медики не сміли навіть мріяти. Його слова підтримує колега з Кам'янської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Едуард Чугай:

«Ви дали можливість мені, звичайному лікарю первинної ланки, який пропрацював у селі 24 роки, відчути себе людиною. Ви дали можливість користуватися сучасним автомобілем, про що я не міг мріяти навіть у найсолодших снах!»

Безпрецедентний для країни проєкт «200 швидких для України» було реалізовано за особистим рішенням Ріната Ахметова. Щороку бригади медиків на автомобілях Фонду рятуватимуть мільйон життів!