10 фактів про автомобілі неонатальної швидкої допомоги Фонду Ріната Ахметова
06.11.2019
- Серце неонатальної швидкої – транспортний інкубатор (кувез) для новонароджених, який рятує малюків у критичній ситуації: недоношених або з патологіями.
- Нижня частина інкубатора – це його «мозок». Тут розташована система температурного режиму, постачання киснем. Показники виводяться на невеликий монітор.
- Верхня частина інкубатора, або «подвійний купол» виготовлений зі спеціального матеріалу, абсолютно нетоксичного. Це дає змогу проводити дезінфекцію інкубатора.
- Інкубатор встановлений на каталці, для чого вона додатково обладнана особливою пластиною.
- Каталка з інкубатором забезпечена апаратом штучної вентиляції легенів новонароджених.
- Спеціальна система кріплення крапельниць під стелею салону автомобіля.
- Швидка обладнана вантажним пристроєм для інкубатора, виготовленого в Італії. Фахівці називають його одним із найкращих у світі, зокрема й тому, що є можливість регулювати кут нахилу обох сторін пристрою.
- Спеціальна система підігріву інфузійних розчинів. Украй важливо, щоб температура розчину відповідала температурі тіла малюка.
- Автомобілі обладнані сучасними шприцевими насосами зі вбудованими «штучним інтелектом» і кольоровим екраном. Наприклад, він розраховує дозування препарату відповідно до ваги пацієнта, віку та статі.
- Монітор пацієнта з функцією капнографії – обчислення концентрації вуглекислого газу у видиху пацієнта.